Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fekete rigó mikor indul be?

A fekete rigó mikor indul be?

Figyelt kérdés

Mikor kezd el csipogni? Még nem hallom sehol.

Illetve milyen madár az amelyik mostanában éjszaka is csipog (napról napra egyre hangosabban február közepe óta, amikor még épp hogy csak hallani lehetett).



2022. márc. 16. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk két napja kezdett el csattogni, kicsit énekelgetett is, de nem hangosan. A tojót nem láttam. Nem gondolod, hogy hideg van, azért nem indult be?
2022. márc. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Amelyik félsötétben is énekelget, az a vörösbegy. Még nincs a költőhelyén.
2022. márc. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
már rég beindult. mindenfelé hallom fütyörészni. nem tudom te hol laksz, de itt most is olyan füttykoncert van, hogy öröm hallani
2022. márc. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk legalább egy hete rákezdett. Nagyon cuki. :)
2022. márc. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Télen is lehet látni feketerigókat!

Érdekes, hogy még én sem hallom énekelni őket, csak szaladgálnak.

A trollokkal ne törődj! Az emberi primitívség az ilyen oldalakon mutatkozik meg! A szél ide fújja a szemetet!😉

2022. márc. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is látom őket, de nem hallom őket, valami mást hallok, ami hajnalban nyomja, ma is nagy lármát csinált reggel 5-kor az ablakom alatt, de az nem a fekete rigó volt, az sötétben nem lármázik.
2022. márc. 17. 08:27
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
6 Én a rigókat leginkább késő délután, sötétedés előtt hallom. Hozzánk hónapokkal ezelőtt a kéményekre "ideköltözött" először egy, majd egy másik kuvik is, na ők is tudnak lármát csapni estefelé. Valamelyik nap arra mentem ki, hogy mintha egy alomnyi kiskutya nyüszögne. Hát nem kutya, ők voltak azok. Eddig még sosem hallottam a hangjukat.
2022. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ők a legkorábbiak és legkésőbbiek is. A minap hajnali fél 4-kor már hallottam.
2022. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De az nem a fekete rigó (ez egy kisebb madár amelyik most nyomja már hajnali 4 körül is)

A fekete rigó meg világosodásokor kezd, amikor szezonja van

2022. márc. 20. 18:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Már megszólalt az énekes rigó is, legalábbis azt hittem, hogy az énekel, de csak a seregély utánozta.
2022. márc. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!