Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért kopaszodik ki a nimfa...

Miért kopaszodik ki a nimfa papagájom nyaka?

Figyelt kérdés
Már egy ideje van neki ez a valami,de nem ennyire extrémen. A többi papagájomnak semmi baja. Véres neki a helyén. Lefújtam neki fertőtlenítővel és külön tettem a többiektől. Sajnos itt nincs sehol sem papagájos orvos,hívtam a sima orvosom ő meg nem ért hozzájuk. Vitaminhiány lehet vagy valami komolyabb oka van? Nem találtam az interneten olyan képet amin látni hogy mire gondolok,de megpróbálok majd csinálni.

2022. márc. 17. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt így nagyon nehéz megmondani, ezer oka lehet.

Mióta? Pontosan hol kopaszodik, fent vagy lent vagy egész nyaka? Mekkora mértékben? Tollazata ettől eltekintve rendben van, nem csapzott? Csipkedi, tépi magát, bántották, vakarózik? Ürülék színe és állaga megfelelő? Magkeveréken kívül mit kap még?

2022. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszolóval teljesen egyet értek. Még annyit tudnék hozzá fűzni, hogy szerintem mindenképpen keress egy hozzá értő orvost. És adj neki sok vitamindús gyümölcsöt és kerüld el az egészségtelen túlcukrozott papagáj nasikat/eledeleket.

Remélem meggyógyul a papagájos. :(

2022. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A szárny kezdetének tövénél ott körbe a nyakán az egész. Valahol az egész bőre látszódik, van ahol még benne van a tollának egy darabja és sebes is. Nimfáknak való magkeveréket kap. Gyümölcsöt,zöldséget mindig kap. Így kaptuk már egy idős úrtól,de nem volt neki ennyire extrémen kopasz még akkor a nyaka. A többi papagájaim már több mint 2 éve megvannak és egyiknek sem ilyen.Ürüléket sajnos nem tudom hogy milyen,mivel egy helyen voltak.
2022. márc. 17. 18:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Nimfa kaját cseréld le, vagy válogasd ki! Huliknak valót kapjanak, pláne ha bent tartod őket. A nimfásban indokolatlan mennyiségű szotyi van, ami máj- és vese károsodást okozhat. Benti madár leginkább csak jutalomfalatnak kaphat szotyit. Ez is okozhatja a tollhiányt. Írtad, hogy külön tetted, fontos lenne az ürüléket figyelned, mert úgy szűkíthető lenne a kör. A nyakrészen kívül szép, egészéges a tolla? Nem töredezett, nem fakó? Vakarózik, csipkedi magát?
2022. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már több éve kintiek. Nagyon nagy helyük van. Télen is kint voltak. Csak a nyakánál csúnya nagyon, máshol nem. Megpróbálok róla képet készíteni ha tudok.
2022. márc. 18. 11:14
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]

Ilyen a nyaka. Sima rózsaszínű a bőre, csak most azért sárga mert betadinnal lekezeltem.

2022. márc. 18. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahogy látom, nem tűnnek túl egészségesnek a tollak. Tartsd külön a többitől, kapjon D és A vitamin kúrát. Az a gond, hogy ez tényleg sok mindentől lehet. Lehet stressz, vagy egyéb dolog okozta tolltépés, idegrendszeri zavar, vitamin, vagy napfény hiány, máj, vese, bakteriális, gombás vagy vírusos fertőzés, élősködő, hormonális, legkisebb és legrosszabb esetben kezdődleges PBFD (toll és csőr szindróma). Max abban tudok segíteni, hogy kizárunk dolgokat, de mindenképp ajánlott egzós dokit felkeresni.
2022. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De sajnos körülöttünk nincs semmi ilyesmi. Szlovákiában élek nagyon egy kisebb faluban és a környéken is hasonló faluk vannak csak. A bevált állatorvosnak küldtem a képet,de sajnos ő sem ért hozzá.

D és A vitamin miben van amit lehet neki adni?

Székletét néztem,de sem színben sem állagban nem tér el a többiekétől.

2022. márc. 18. 21:09
 9/11 anonim ***** válasza:

D vitamin úgy tudom a tojásban is van. Főttojást nyugodtan adhatsz neki. Ajánlatos reszelt vagy pépelt formában adni neki.


A vitamin a répába és a paradicsomban is van ezeket is nyugodtan adható neki.


Sajnos nem vagyok állat orvos úgyhogy nem tudom mi baja lehet. Legalább is rengeteg dolog okozhatja. Életvidám a madár?


Szerintem a magkeverék mellett folyamatosan adagold neki az A és D vitamint tartalmazó ételeket.

2022. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudsz esetleg elutazni vele valahova orvoshoz? Vagy mondjuk felhívni egyet?

Ha a széklet normális, akkor a vese és máj probléma kizárható.

Nála nem lesz elég a természetes forrás. Külön A és D vitamin kell, vagy multivitamin (pl. Omni-vit, Muta-vit, Jolovit).

2022. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!