Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet a baj, és hogy...

Mi lehet a baj, és hogy tudnám elérni, hogy ne féljen a már 2 éve nálam lévő nimfám?

Figyelt kérdés
Nem szoktam kudarcot vallani, most is 6 nimfám van, és közülük 5 egyáltalán nem fél tőlem, elfogadják az ételt a kezemből, amelyiket én neveltem születésétől ő hívásra is jön, de van egy ritka foltnélkülim, akivel nehéz a dolgom, és tanácstalan vagyok. Tenyésztőtől került hozzám, békés madár alapvetően, de fél, a többiektől is inkább tartózkodik, és engem se enged közel magához, pedig nem bántom, mindent megkap, senki nem bántotta, a többi madár se. Eszik, iszik rendesen, ha kiengedem, repülni tud. Úgy érzem, valami történhetett vele, a tenyésztője nem sokat mondott, akkor fiatal madár volt még, legfeljebb fél éves. Az egyik karma nem nőtt ki, vagy valamit csináltak vele, szóval egy karom hiányzik a lábáról. Mi történhetett vele és hogyan oldhatnám fel a félelmét? Hátha van valami, amire nem gondoltam.
2010. szept. 16. 01:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Helyedben én mindenképpen a tenyésztőt faggatnám!

Nem hinném,hogy a nap 24 órájában velük vagy,tehát valami sérelem biztos érhette a kis madaradat...és nem biztos,hogy nálad.Gyanítom,hogy tenyésztő se fog sokat mondani...,de azért rákérdezhetnél.Amikor elhoztad a karmára nem kérdeztél rá?

2010. szept. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A tenyésztőt már rég nem érem el technikai problémák miatt, elvesztek az adatai az elérhetőségével együtt.

Azonnal nem tűnt fel, hogy hiányzik a karma, csak később, nem sokat mutatta eleinte azt a lábát a madár.

2010. szept. 16. 09:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Googleztam hogy mi ez a nimfa.Mégis mit tudnál tenni?A lelkére beszélnél?Megfelelően tartod,ennél többet nem tudsz tenni.Biztos valami trauma érte.A madarak is fogékonyak valamennyire az emberi kézre,esetleg kiveszed megsimogatod,hátha hozzádszokik valamennyire.Ha nem,akkor elfogadod ilyennek.Nem ő az egyetlen élőlény aki félős.
2010. szept. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!