Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a tinta színű réce/kacsa neve?

Lcb kérdése:

Mi a tinta színű réce/kacsa neve?

Figyelt kérdés
Ma a Margit szigeti vadasparkban voltam, és láttam egy olyan récét, mely méreteiben, arányaiban és tollazatának alakjában a tőkésrécékre hasonlított, viszont színe olyan volt, mint a hím tőkésrécék fejének színe. Esetleg ez egy tőkésréce nemesítés lenne?

2022. ápr. 22. 19:40
 1/4 A kérdező kommentje:

Megtaláltam: Black East Indian Duck.

Az érdekes része a dolognak, hogy a másik érdekes ottani kacsa, az Indian Running Duck volt. Ezek az indiaiak szeretnek kacsát nemesíteni.

2022. ápr. 22. 19:43
 2/4 anonim ***** válasza:

1# Én meg megenni 😃


Bocsánat, kihagyhatatlan volt, nem bírtam magammal.

Gyakran eszem kacsát.


Amit írtál az viszont nagyon érdekes!


Esztétikailag is kedvelem a kacsákat.

2022. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a Kagujai kacsára gondltam (Cayuga) elsőre, azt sokfelé is tenyésztik az országban, vizimadaras körben nem annyira ritka, mint elsőre gondolnánk.

Az indiai futókacsát meg már biztos olvastad a mindenegybenblogokon, egy időben nagyon felkapták, mint "csigaevő" kertvédelmezőt.

2022. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 Nincs is ezzel baj. Én is ettem kacsát, vágtam is, bár utóbbi nem volt egy szép emlék.


#3 Könyen meglehet, hogy akkor ez is Cayuga volt. Nagyon hasonlít a tegnap látottra. A Runner duckok ültetvényi munkájáról láttam is videókat, talán jobban elférnek a teherautókban a munkaterületre való szállításkor

2022. ápr. 23. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!