Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol tartsam napközben a...

Hol tartsam napközben a hullámos papagájaimat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egy hete vásároltunk 2 db papagájt. Egy fiú és egy lány. Ahol éjszaka vannak ott napközben nem nagyon megy be fény, csak a hálószobánkba. Azt mennyire díjazzák a hullámos papagájok, ha éjszaka is és nappal is máshol vannak? Nem fognak félni? Mennyi időnek kell el tellnie, ahhoz, hogy másik helyen is legyenek a lakásban? Már ha ez megoldható a félelmük miatt.

Köszönöm a segítő válaszokat.


2022. ápr. 23. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod napközben pakolgatni a kalitkát, akkor teheted a világos helyre. Este pedig letakarod őket, reggel meg leszeded róluk a takarást.
2022. ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mennyire kell világos helyre tenni Őket? Nem gond a pakolászás, szívesen megteszem értük nem okoz semmi problémát. Fél világos helyre érdemes tenni Őket, vagy teljesen világos helyre?
2022. ápr. 23. 18:32
 3/18 A kérdező kommentje:
Tv-re illetve zenére mennyire érzékeny a fülük? Nem lesz bajuk tőle ha a szobában vannak és megy a tv vagy szól halkan a zene?
2022. ápr. 23. 18:35
 4/18 anonim ***** válasza:

én a porszívózáskor pakolom csak át a kalitkát, de minden áthelyezés egyben szemetelés is :) szóval ezért is érdemes megfontolni a pakolászást, hosszabb távon. Mert pihék, üres maghéjak stb. mindig kihullanak, amerre jár a kalitka. Az állatokat amúgy a helyvátloztatás nem feltétenül zavarja, pláne amikor már inkább a válladon vagy a karodon ülve utaznak a szobák között és nem kalitkában :) De amíg újak, az első héten, én hagynám a kalitkát egy helyben, ami nap közben világos.


A madaraknak az a legfontosabb, hogy amikor ők nyugóvóra térnének este, akkor már legyen nyugalom körülöttük. Ezért kell letakarni őket. Ha mozgatod a kalitkát, akkor érdemes még az előtt átrakni őket, hogy a hátukba fúrják a fejüket.


Azt tudom még, hogy konyhába nem illik kalitát tenni. (Gondolom, veszélyes lehet.)

2022. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát azt, hogy a vállamon fognak ülni, nem tudom megtörténik-e egyenlőre amikor benyúlunk hozzájuk akkor nagyon nagyon repkednek félnek. Nem tudom mennyi idő alatt fognak megszelidülni.
2022. ápr. 23. 19:01
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát, soha nem fogd meg őket (megmarkolva). A hasuk alá told az ujjad vagy a karod, akkor maguktól felugranak rá, hogy ne essenek hátra. Meg kézből kell etetni. És türelmesnek lenni :)
2022. ápr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mennyi időnek kell eltelnie, hogy szoktassam Őket a kezemhez?
2022. ápr. 23. 19:17
 8/18 anonim ***** válasza:
Az első napokban érdemes hagyni őket kicsit békén, hogy megszokják az új helyüket, de mikor már otthonosabban érzik magukat (p. hallatják a hangjukat), akkor már lehet próbálkozni. Például a tenyeredbe teszel kaját és úgy nyúlsz be a kalitkába. Vársz egy kicsit, és ha nagyon nem mennek fel rá, akkor a hasa alá tolod.
2022. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Csőrüket kell vágni? Több helyen is olvastam más más válaszokkal.

Miért kell őket kiengedni a kalitkából, mi történik velük ha nem repteti valaki őket?

2022. ápr. 23. 20:17
 10/18 anonim ***** válasza:

nálam sosme kellett, mindig van szépiájuk.


azért kell reptetni, hogy tudjanak repülni :) boldogabbak, mintha egész életükben kalitkában vannak.

amúgy egy idő után könnyen alakulhat ki az a ehlyzet, hogy a kalit ajtaja sokat van nyitva és a papagáj jön-megy. mert úgyis hazamegy inni, vagy ha épp elege van gazdiból :D

2022. ápr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!