Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A pyrrhura molinae vagy a...

A pyrrhura molinae vagy a törpepapagáj hangosabb?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Döntés előtt állok, hogy milyen papagájt vagyek. Googlen olvastam ezt is, azt is. Ti mit gondoltok melyikebb halkabb madár?

2022. ápr. 26. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A pyrrhura sokszor hangosabb a törpéknél, illetve igen agresszívak is, nem igazán pozitív öket tartani. (Nekem két évig voltak, utána elajándékoztam öket)

A törpék sokkal inkább alkalmasak tartásra, könynen megszokják az embert, nem sokat kiabálnak, de igen aktívak, mindig csinálnak valamit, ezért érdekes öket tartani. Nekem kb 10 évig volt több faj is, nagyon szerettem öket.

2022. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát egyik se egy csendes lélek. A Pyrrhura, változatosabb hangokat tud kiadni, de hangosabb. A törpe (nekem Fischer volt) talán 2-3 dallamot ha ismételget.
2022. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Pyrrhura hangosabb egy kicsit talán, de nem sokkal, nem vészes egyik se, csak ha éhesek, vagy kiakarnak jönni, vagy bármi problémájuk van, akkor veszekednek.

Én pyrrhurat vennék a helyedben, könnyebb szelidíteni, tud beszélni stb.

Törpe cuki, de nagyon félősek, én nem tudtam megszelidíteni, akárhogy próbálkoztam, nyilván valakinek sikerül...

A hangra visszatérve, a törpe dallamos, a Pyrrhuram azokat a szavakat kántálja általában amit ismer, ami riasztó hang alapján az mondjuk egy Sándor papagaj, vagy Kína...

A pyrrhurak agresszívitasara reagalva annyit tudok mondani, hogy igen azok ha nem tetszik nekik valami, felfujjak a tollukat, veszekednek és megcsipnek, de gyorsan békülnek, pár perc, felnőtt férfinak nem fáj a csipesuk.

Viszont nehogy azt higyjetek hogy a törpe nem agressziv, van olyan agresszív igenis, csak lévén kisebbek és félősebbek az emberekkel szemben, ez nem úgy jön le, de fajtarsaikat igen megtudjak püfölni.

2022. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!