Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Törött galamb lába helyre jön ?

Törött galamb lába helyre jön ?

Figyelt kérdés
Sziasztok ,ma amikor az egyik galamb fiókámat fel akartam gyűrűzni el törött a lába. Ez az én hibás is volt mert túl sokáig vártam és így már nehezen tudtam rá tenni a gyűrűt és ahogy próbálkoztam szerintem el törött a lába mert nem tudja mozgatni és úgy logassa ,én szinte biztos vagyok benne ,hogy el törött ,hogy tudok segíteni rajta és ez helyre tud még jönni ? Előre is köszönöm !

2022. ápr. 30. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egzotikus állatokra szakosodott állatorvoshoz kell vinni. Helyre jön, sínbe kell tenni ha a lábszára tört el, combcsontnál is van hasonló megoldás tudtommal. Ha így hagyod, akkor igencsak esélyes, hogy rosszul forr össze a csont.
2022. ápr. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
43%
Nem.
2022. ápr. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Én nem a kérdező vagyok de azt szeretném kérni hogy valami msgyarázatot is ha kérhetnénk.


Az hogy nem, az azért elég kevés.

2022. ápr. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Törött galamb lába már nem jön rendben. Egy galamb törött lába rendbe jöhet ha szakszerű állatorvosi ellátást kap.
2022. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Te semmit nem tanácsoltál a kérdezőnek"

De, tanácsoltam, csak nem mindenki érti az átvitt értelmet.

Pedig azért nem olyan nehéz felfogni, hogy azt tanácsoltam vigye állatorvoshoz.

Plusz azt is tanácsoltam, hogy figyeljen oda a fogalmazására.

Egyébként: "Vedd már észre magad!".

2022. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáértő állatorvos sínbe tudja rakni ha nem túl súlyos a törés. Ha nincs tapasztalatod esetleg csak rosszabbat csinálhatsz. Szenved szerencsétlen, vidd orvoshoz mihamarabb. Az élete csak megér párezer forintot/lejt/dínárt.
2022. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

3.-ra.


Minek magyarázat? Emlékszem volt itt több állatorvos is. Mindig jó válaszokat írtak és leírták, hogy állatorvosok...ami nekem/szerintem elég magyarázat. De mindet kibannoltattátok. Akkor? Minek ide bármit magyarázni, ha egy állatorvos válaszánál többet ér KatyMaMa65 meg Tökike2002 fotelállatvédő böfögése?

2022. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hello!


Törött lábú galambocskát mentettem,éppen tanult repülni és valószínűleg rosszul esett le a fáról. Mi elvittük egy állatkórházba,szegénynek már össze volt forrva a csont mire odavihettük,ezért újra el kellett törni a csontját,helyérerakni plusz kapott bele egy implantátumot. Ezzel élt kb 1-1,5 hónapig a lábában,ezt egy második műtét során eltávolították. Viszont teljesen nem jött neki rendbe,2 lábujja teljesen bénult azóta is,illetve van egy csontkinövése,a combja duzzadt, érezhető,hogy volt ott valaha valami. Ettől függetlenül remekül jár,viszont attól,hogy nem bír kapaszkodni normálisan végül nem lett szabadonengedve sem. Ha jól emlékszem kb ez az egész olyan 28-32ezer forint volt összesen.

2022. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó, ne ijesztegesd ilyen összegekkel.

Nekem semmi pénzt nem vett el a sínberakásért, mert megsajnált vagy valami, látta h.madarakat mentek.

Na de az tény, hogy nem Magyarországon volt, itt általában pénzéhes bunkók, de természetesen meg kell keresni a kivételeket mert azok is vannak.

2022. máj. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
önerőből helyre jöhet, de akkor roszabb lesz. helyre kell tenni, és merevíteni.
2022. máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!