Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam ma 1 kis fekete...

Találtam ma 1 kis fekete rigót (interneten képel össze hasonltam ) és mivel etessem mert nem találok kukacot (? )

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért vitted haza? Azzal a kis rigóval még törődtek a szülei, még ha nem is láttad őket. Nem kiesnek a fészekből, hanem kimásznak. De attól még a szülei etették volna... :(

Nem tudom, mivel kellene etetni, de a gilisztából kiindulba szerintem menj le a legközelebbi állatkereskedésbe és vegyél neki gyászbogárlárvát. Darabja max 40Ft. Vagy horgászboltban csontit.

2010. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor mostantól te vagy az anyja. Neveld fel: etesd, itasd, tanítsd meg repülni! Amennyiben nem így teszel, a lelkiismereted ne hagyjon nyugodni egész életeden át, és sújtson le reád Allah, Odin, Jehova, Zeusz és az összes istenség rettentő haragja! :)
2010. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csipesszel kell etetni, eleinte óvatosan ki kell nyitni a csőrét, belenyomod a kukacot. Földes is lehet, de vizet is csöpögtess a csőrébe. Tedd egy dobozba, kis lyukakat vágjál rá, hogy kapjon levegőt. Csipogni fog, ha éhes, rázza a szárnyát. Gyorsan nőnek, macskamentes helyen engedd el, ha már tud repülni.
2010. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szoptatni próbáltad?
2010. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól írta le a dolgokat. Amugy fióka vagy felnőtt, mert nem egyértelmű a kérdésedből? Itt egy link sok hasznos infóval: [link]

Innen akár rendelhetsz is neki lárvákat: [link]

2010. szept. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fekete rigók félig fészekhagyók, kiurgálnak a fészekből, az anyjuk pedig viszik nekik a kaját. NEM ÁRVÁK! Kedves vagy, hogy segíteni akartál neki, de ezzel sajnos csak ártottál. Ha már így van, én szabadon engedném ugyanott, kérdés, hogy a szülei még ott vannak-e. de addig is adj neki kukacot (lisztkukac pl.) Rovarokat is összefogdoshatsz, szöcskét, sáskát.
2010. szept. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!