Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen műfészket tegyek ki?

Milyen műfészket tegyek ki?

Figyelt kérdés

A környékünkön van egy nagyobb használaton kívüli épület, amit valószínűleg az idén le fognak bontani, és a környék fecskéi úgy tudom, ott fészkelnek.

Mű fecskefészkeket szeretnék kihelyezni, hogy tudjanak hova költözni, ha ez bekövetkezik. Látom őket repkedni fölöttünk, de nem tudom megállapítani, milyen fajta fecskék.

Amúgy háromszintes ház ereszaljára szeretném kitenni, szóval elég magasan lesz. Abban sem vagyok biztos, hogy a falra fúrassam az ereszalj deszka alá, vagy inkább alulról fúrassam fel az ereszaljdeszkára. Nagyon sok fajta műfészek van.

Honnan tudjam, hogy füsti vagy molnárfecske fészket érdemes kitennem?



2022. jún. 3. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Állatvédőket kihívnám, mert ez így abszurdum. Költési időszak van, a fiókákat nem lehet csak úgy átköltöztetni. Várjanak a bontással.
2022. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a műfészket anyaggal lehet feltapasztani, ami fúrós, az nem jó.
2022. jún. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Nem akartam hosszan írni, de ez még nem most történik, csak nagy beruházás lesz és tudom, hogy le fogják bontani. Lehet, hogy nem költési időszakban bontják majd, nekem az a célom elsődlegesen, hogy amikor jönnek vissza a madarak akár tavasszal, akkor legyen hova költözniük.

Figyelem az eseményeket, ha költési időszakban bontanak, szólni fogok a hatóságoknak.

2022. jún. 3. 08:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Arra lettem volna kíváncsi, kinek mi a tapasztalata, hogy nagyvárosban (zárt sorú beépítéses kertes házas övezet) vajon milyen fecskék lehetnek.
2022. jún. 3. 08:53
 5/6 A kérdező kommentje:

2-es

Pedig én pont a felfúrósra voksolnék, mert az biztos nem esik le. Miért írod, hogy nem jó? Tapasztalat?

2022. jún. 3. 08:58
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találhatsz segítséget.

Nem is fűzök hozzá mást, mert jól leírják a dolgokat.

2022. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!