Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szengáli papagájnak elég...

Viiluus kérdése:

Szengáli papagájnak elég ekkora hely és ennyi foglalkozás?

Figyelt kérdés
Elég lenne neki 146*54*54 es ketrec napi kiengedéssel? Tanuló vagyok el lenne otthon addig amíg én nem vagyok ott? Láttam több helyen hogy egyedül tartják de erről nem igazán találok információkat hogy helyes e egyedül tartani!

#papagáj #madár #papagájkalitka #papagáj tartás #Szengáli papagáj #Papagáj röpde
2022. jún. 19. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Viccelsz? Abszolút nem olvastál utána a papagájoknak?

Kezdőként nimfát vagy hullámost tarthatsz. Felejtsd el a szenegálit, pláne ilyen pici helyen, 0 hozzáértéssel. Nagyon nem kezdőnek való faj. A papagájok társas, kolóniás állatok, így minium párban tartandók. Kalitkából nem toronykalitka kell, hanem téglalap alakú és minimum 1 méter hosszú. Emellet minden nap ki kell őket engedni.

2022. jún. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a roppant kedves választ, nem véletlenül kérdeztem meg. Nem vagyok kezdő volt már papagájom írtam hogy mindennap kiengedném és mivel magyar oldalokon nem találtam túl sok mindent így külföldi oldalokat is néztem ahol írva volt hogy lehet egyedül tartani őket, és azt hittem leesik az utolsó mondatomból hogy szerintem se lehet őket egyedül tartani. Azért kérdeztem ezeket hogy tisztában legyek mindennel ugyebár és jót szeretnék a madaramnak. Szóval legközelebbi válaszolásaidnál szerintem mindenki örülne ha kultúrálnád magad és segítőkészen írnál.
2022. jún. 19. 15:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Na, nehogymár a nyúl vigye a puskát. Hidd el, én nem vagyok veled köcsög. De! Állításod szerint volt már papagájod, tanuló vagy, tehát szinte gyerek és tényleg annyi sem alap, hogy párban kell tartani? A szenegáli alapból nem bentre való, hangos, erős csípésű, több méteres röpdét igénylő faj. Ráadásul bejelentésköteles, így kétlem, hogy egy gyereknek adna tenyésztő, mivel most csak szimplán megtetszett maga a faj, bele sem gondolsz a dologba.
2022. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mivel nem vagyok tisztában minden információval ezért érdeklődöm. Nagyon tetszett a Szengáli de mivel ugye kedvesen elmondta ezeket az információkat dönthetek úgy is ugyebár hogy nem veszek. Hozzáteszem végzős vagyok, nekem is lehet felelösség érzetem. És ezek után hogy ezeket megtudtam más fajt választok mivel nem tudom neki meg adni azt amire szüksége lenne. Szerintem mindketten jobban jártunk volna hogyha ön leírja az információkat beszólás nélkül és akkor is ugyanerre a döntésre jutottam volna.
2022. jún. 19. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Leírtam neked, hogy felejtsd el, nem kezdőnek valós, hatalmas helyigényű, nameg, hogy minden papagáj faj minimum párban tartandó. Ezeket az információkat internet segítségével 2 perc alatt kideríthetted volna. Ha nem vagy annyira kezdő, akkor ne kezdő dolgokat kérdezz. Papagájt nem úgy veszünk, hogy megtetszik és megveszem. A társigény természetes, a helyigény nyilván eltérő, de erre testméretben is lehet következtetni. Bentre nimfa, hullámos, esetleg katalin. Kb ennyi, minden más faj hangos, hatalmas helyigényű vagy nem kezdőnek ajánlott.
2022. jún. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!