Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi történhetett a füsti...

Mi történhetett a füsti fecske fiókákkal?

Figyelt kérdés

Egy ötszintes társasház világítóudvarának földszintjén egy lezárt területen tavaly már sikeresen költött ki egy pár 4 fiókát. Idén is elfoglalták a fészket, és idővel hallani lehetett, amint a kikelt fiókák lelkesen csipognak etetéskor, aztán egy hét múlva semmi zaj. A fecskék sem repültek le – én az ötödiken lakom, és az ajtóból lehetett látni, amint lefelé szállnak. A rácsos ajtóból a földszinten látni a magasan lévő fészket, de nem ül benne madár. Lehet, hogy valamiért elpusztultak a fiókák, és mivel a tetemeket a szülők nem tudják eltávolítani a fészekből, elhagyták azt? A földön nincs halott kisfecske, csak ürülék. Mókus, nyest, ragadozómadár nem férhetett hozzá. Mi okozhatta a halálukat vajon?

Gondoltam rá, hogy meg kellene kérni a közös képviselőt, hogy nyissa ki a világítóudvar ajtaját, és létra segítségével ki kellene szedni a benne lévő halott kisfecskéket, de nem tudom, hogy visszamennének-e a szülők, hisz nem tudnák, hogy az már üres, és az is lehet, hogy azóta már máshol raktak fészket.



2022. jún. 24. 01:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Eszetekbe ne jusson megbolygatni a fészket, mert nagyon könnyen szétesnek! Ha elpusztultak volna a fiókák, akkor a fészekből kidobták volna. Ha a fészken nem látszódik külső sérülés, akkor minden bizonnyal kirepültek. Bármi is történt, nincs velük dolgotok.
2022. jún. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Csak egy hétig hallatszott a csipogásuk, egyhetesen nem repülhettek ki, fogalmad sincs, mennyi idő alatt lesz röpképes egy fióka. "18-23 napon belül válnak röpképessé."

[link]

Tavaly végig követtem az egészet, ott etették őket az emeletünk korlátján 5 napig, vagyis akkor már tudtak repülni, de még így is 5 napig visszamentek a fészekbe aludni. Ez egy sokkal hosszabb folyamat, majdnem egy hónapon át hallani lehetett a csipogásukat, és a szülők csicsergését is hajnalonta, most meg semmi. Hülyeségeket beszélsz.

2022. jún. 24. 02:27
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Tudsz rá jobb magyarázatot adni? Sem elpusztult fiókát, sem külső behatolást nem látsz a fészken (feltételezem), akkor egyetlen opció az marad, hogy kirepültek. Az egy héttel pedig minden bizonyára tévedtél. Egyébként nálunk is a hét elején repültek ki a fiókák a fészkekből.
2022. jún. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem tévedtem az egy héttel, napra pontosan tudom, mikor hallottam először, hogy csipognak, és mikor maradt abba.
2022. jún. 24. 02:52
 5/22 A kérdező kommentje:

Felverődik a zaj, a leghalkabb nesz felhallatszik, nagyon jól volt hallható minden kis csipogás, sőt, még csukott ajtón keresztül is lehetett hallani mindent, ezért tudom, hogy mi mennyi ideig tartott.

Pont azért tettem fel a kérdést, hogy magyarázatot keressek. Nem vádaskodni kell, meg kétségbevonni azt, amit írok.

Másnak talán lesz életszerűbb ötlete, aki nem a csodákban hisz.

2022. jún. 24. 03:01
 6/22 anonim ***** válasza:
7%
Gondolom Béla a 3.ról bevágta őket a pörköltbe ennyi. Amilyen árak vannak...
2022. jún. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Valószínű, hogy előbb keltek ki, mint azt te gondoltad és a kicsik eleinte csöndesebbek voltak, nem kiabáltak akkora hangerővel a kajáért! Hidd el, ha nem fészekrabló vitte el a kicsiket, nem pusztult el egy időben a két szülő (volt brutál időjárás az idő tájt?), sem kidobott fiókákat nem találsz, akkor bizony kirepültek! Ha nem hagy nyugodni a dolog, hívd fel valamelyik madárkórházat, mentéssel foglalkozó helyet, ahol ornitológus mondhat tutit! Kérj infót/ tanácsot, ők megmondják, milyen esetleges szituáció adódhatott. Akárhogy is: fészekhez ne nyúljatok. Kérlek, írd meg, mi lett végül, hadd okuljunk mi is! Köszi.
2022. jún. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Amikor már hallani lehet őket, vagyis elég erős a hangjuk, akkor már elég nagyok a fiókák. Biztos, hogy korábban keltek ki, és már kirepültek.
2022. jún. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Fogj egy mobiltelefont, kapcsold kamerára, kapcsold be a lámpáját és told a lyuk elé pár másodpercre úgy, hogy ne érj hozzá. Csináld meg párszor, valamelyik felvétel sikerülni fog és visszanézéskor okosabb leszel.
2022. jún. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is korábban keltek ki... Nálunk is olyan pikpak kirepültek az idén. Jó idő van, könnyű élelmet fogniuk... A fiókák eleinte nagyon csendesek. Pláne ha jól vannak lakva!

Én lentről látok pár fészket, és meglepő amilyen gyorsan nőnek. Komoly!


Ha te mégis közelébe akarsz kerülni, sztem előtte inkább fotógéppel zoomolj rá, és úgy nézf meg van- tetem benne!

2022. jún. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!