Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hazahoztam egy madárfiókát de...

Hazahoztam egy madárfiókát de már nagyon megbántam? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Fák alatt volt egy füves részen, félt és nem tudott repülni, kieshetett a fészkéből. Nagyon megsajnáltam és hazahoztam, de gondolom nem kellett volna :( Fogalmam sincs milyen fajta, mit eszik, nagyobb testű, szürkésbarna pihés, fekete gomb szemei vannak, és szegény nagyon fél. Fogalmam sincs mit adjak neki enni és mivel adjak neki inni, pipetta vagy ilyesmi nincs itthon és már minden zárva van :( Nincs szívem visszavinni, ltt kellett volna hagynom, még az is lehet, hogy az anyukája érte ment volna és valahogy visszakerült volna a fészekbe. Szerintetek vágjak fel neki apróra gyümölcsöt, vagy mi? Nyilván ilyen kukacok meg ilyenek nincsenek nálam itthon... Meg éjszakára mi legyen vele? Most beraktam egy kibélelt cipősdobozba, de mi van, ha éjszaka valahogy kijut belőle? Bezárni nyilván nem akarom. Ahh megbántam már az egészet, most vigyem vissza ugyanoda ahol megtaláltam, vagy mit javasoltok?? Nagyon szívesen gondoznám, meg holnap tudnék neki venni állatkereskedésben valami kaját, de napközben sokszor alig vagyok itthon, és nem tudom, hogy helxezzem el, még egyáltalán szegény vad madár életben maradna-e itt a lakásban:/
2022. jún. 27. 20:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Igen, legjobb lenne visszavinni oda ahol találtad. Sok madárnál a fióka már tollasan, de még repülni nem tudva kiugrik a fészekből, mert ha több fióka több felé van nagyobb a túlélési esély. Utána a szülő ott gondozza. Vagy esetleg beviheted a Hortobágyi Madárkórházba. Vagy nekik szólhatsz, tőlük kérhetsz tanácsot
2022. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

Madármentők, madárkórház, madármenhely, stb.


Pl.

[link]


Ott tudják gondozni, s ha vissza lehet szoktatni a természetbe, tudják, hogyan kell.

2022. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
25%
Ha emberszaga van a fiókának, nem biztos, hogy a szülő tovább meri gondozni, ezért érdemes a madármentőkkel felvenni a kapcsolatot.
2022. jún. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Emberszag madárnál nem játszik, csak az emlősöknél.
2022. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Tevenyereggyarto ***** válasza:
97%
Ha hülyeséget írok valaki javítson ki, de szerintem lehet rigófióka vagy valami hasonló. Talán legjobb lenne mihamarabb visszavinni s figyeld pár órát ,hogy keresik-e s megkapják-e a szülei (előfordul ,hogy kiesnek a fészekből, főleg mikor kezdenek tollasodni, de ilyenkor általában a szülők tovább gondoskodnak róluk, csak nyilván már nem a fészekben). Ha igen akkor hagyd őket. Ha nem akkor keresd fel a legközelebbi madármentő szervezetet, esetleg állatkórházat, állatkertet, ilyesmit. De szerintem saját fejjel te ne próbáld meg gondozni ha nem értesz hozza s nincs semmi használható felszerelésed. Legfeljebb itatással próbálkozhatsz, de ne tömj bele semmit.
2022. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%
Rántsd ki!
2022. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%

Képet ha tennél fel többre mennénk, mert ha pl. feketerigó, akkor a szülei gondozzák, így vissza kellene vinni.

De ha ennyire nem értesz hozzá, azt sem tudod milyen madár, akkor nincs esélye a túlélésre, néhány óránként ennie kell, nem biztos, hogy akár csak egy napot is kibír élelem nélkül.


[link]

2022. jún. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Állatkert is befogadja, ha nem tudod visszavinni és nincs madármentő a közeledben
2022. jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Te úgysem tudsz vele mit csinálni 2 óránként kellene etetni, itatni alapból tilos!

Vidd vissza, a szülei etetik! Meg fogják találni és nevelik tovább.

2022. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
Vidd vissza és kész...
2022. jún. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!