Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi kaphatja el a környéken a...

Mi kaphatja el a környéken a galambokat, kisebb madarakat?

Figyelt kérdés

Mostanában tele vannak itt a panel házak között a játszóterek, parkok halott galambokkal, madarakkal. Már nem egyszer fordult elő, hogy egy madár szárnnyal jött oda hozzánk a kutyánk. Sokszor napokig itt vannak a tetemek, most pl. egy döglött galamb úszkál napok óta a szökőkútban.


Macskára egyébként azért nem gondoltam, mert soha nem látni erre egyet sem, de ha mégis macska lenne akkor ők eltudnak kapni egy galambot? Nem nagy nekik?


Szerintetek mi lehet? És lehetne valamit tenni, hogy legalább szedjék össze őket?



2022. jún. 30. 09:06
 1/7 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Pedig a macska ismert arról hogy kiszökik, kinti benti tartás, és fog meg madarakat meg kisebb állatokat.
2022. jún. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ragadozók (macska, karvaly stb.), villanyvezetékek, ablaknak repülhetnek, a mélyebb vízbe belefulladhat, amikor inni akar, stb.
2022. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy 30KV-os légvezeték a fő gyilkos, onnan aztán széthordják a tetemeket a macskák.
2022. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is vannak, szinte mindig a fejük sérült vagy hiányzik. Mindig reggelre jelennek meg a tetemek, tehát valami éjjel kapja el őket. Ragadazó madarat ezzel ki is zártam, ők nem éjjel portyáznak, a baglyokat kivéve, de azok nem esznek galambot.


Én nyestre tippelnék. Lehet sosem látni, de bizony vannak a városban is.

2022. jún. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is pont így van, mindig a fejük hiányzik és reggelre vannak ott a tetemek.
2022. jún. 30. 10:30
 6/7 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Nyestre gondoltam én is.
2022. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Joell ***** válasza:
Nálunk is volt de raktam ki nyest csapdat..4-5ot fogtam is. Szegény tubicákat ne bántsa
2022. dec. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!