Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan neveljek fel egy kis...

ASDLKW ADSLKAW kérdése:

Hogyan neveljek fel egy kis rozsdafarkú fiókát hogy ne egyék meg a macskák?

Figyelt kérdés

Van egy kis rozsdafarkú fióka (már tollai vannak, de pici), az anyjuk otthagyta az apja egyedül neveli, ettől függetlenül mivel a testvérei elették előle a kaját neki nem sok minden jutott ezért napok óta adok neki lisztkukacot és vitamint. Ma reggel kirepült a fészekből de délután már a macska szájából vettem ki. Tud már repülni de még nagyon ügyetlen mert pici. Mit csináljak? 2 opciót látok:

- Én etetem még pár napot amíg nagyobb lesz (amúgy nem eszik kézből, úgy kell lenyomni a torkán mindent). Ezzel az lehet a probléma, hogy nem tudom, hogy így megtanul-e repülni ha csak a szobámban engedem ki.

- Bezárom a macskákat pár napra amíg megtnaul repülni (apukája még hívja és beszélgetnek). Ezzel az a probléma, hogy nem tudom mennyi idő alatt tanul meg repülni rendesen.


Csak féltem mert pici még, nemrég tollasodott ki, és nem tudom hány napba tellik amíg megtanul repülni.



2022. júl. 1. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Elkülönítve.
2022. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Macskát zárd el. A madárnevelésbe ne szólj bele. Nem vagy képzett madárdajka.
2022. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen a macskákat zárd el.

Olyan jó, hogy vannak, akik törődnek a madarakkal.

De ha szakszerű választ akarsz az etetésével, illetve gondozásával kapcsolatban, akkor a mályi madármentők nagyon jó fejek.:) Mi mindig szoktunk náluk "örökbe fogadni", ami persze csak jelképes, de rájuk fér a segítség.

[link]

2022. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az anyjuk sose hagyja ott őket, valószínűleg elpusztult. Pl. elkapta a macska.
2022. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk zárd el a macskákat. Az anyát is valszeg macskák ölték meg.
2022. júl. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!