Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért dörgöli a hullámos...

Miért dörgöli a hullámos papagájom az ülőrúdnak az arca mindkettő részét?

Figyelt kérdés

Jól vannak, esznek,isznak minden nap csipognak és repkednek a kalitkában.

Atkatox korong van 1 db beakasztva Nekik, de nem tudunk róla, hogy betegek lennének.


2022. júl. 18. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Akkor miért van beakasztva atka irtó, ha nem atkásak???

Ha nem vedlenek akkor valószínűleg atkásak.

2022. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hullanak az apró tollaik, illet ritkán 1-1 nagyobb is kihullik, csupán megelőzés céljából vettünk.
2022. júl. 18. 18:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet vedlenek, ilyenkor szoktak ilyet csinálni az normális.

Az atka irtó meg felesleges, az nem megelőzésre van (nincs is ilyen hatása), hanem kezelésre.

Én sose vettem ilyet mégsem voltak soha atkásak a madaraim. Megelőzni úgy lehet, hogy normális körülmények között tartod őket, rendszeresen takarítod a kalitkát és teszel be nekik egy kis tálcsi madárhomokot plusz néha nagyobb tálcsi vizet, hogy fürödjenek.

2022. júl. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Homok mindig van bent az egesz tálcában, maximum 3 naponta vannak takarítva, viszont nem mennek bele a madárfürdőbe csak spriccolni tudom Őket. Mivel félősek és nem is jönnek ki, 2 hetente nedves ronggyal tudom megtakaritani a kalitkát belülről.
2022. júl. 18. 19:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez jó így, atkásak csak durván elhanyagolt madarak szoktak lenni, vagy esetleg ha új madárral bekerül az élősködő.
2022. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy helyről jöttek, igaz kereskedésből Húsvét hétvégéjèn. Most kb 1,5 évesek. Talán...
2022. júl. 18. 19:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak koptatja de nekik csőrük van nem arcuk.
2022. júl. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem viszik túlzásba, akkor szimplán letörlik a kajamaradékot a csőrükről, "karbantartják", illetve kis viszketés normális, főként vedléskor, kevés páratartalom mellett stb. Az atkaírtót vedd ki. Mekkora a kalitka? Elég nagybaj, ha nem jönnek ki, mert repülés nélkül elsorvadnak az izmaik, legyengül az immunrendszerük és elpusztulnak.
2022. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

54x34x75 sajnos nem jönnek ki, egyik ajtón sem.

Próbálunk valami jóval nagyobb kalitkát venni, de eddig nem találtunk üzletekben. Netről rendelni elég húzós.

2022. júl. 18. 20:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kicsi! Kalitka mindenképp nagyobb kell (nem torony, téglalap), de repülniük is muszáj, azon nem fog segíteni az új kalitka, hacsak nem többméteres röpdét veszel. Gondolom vadak, az egyetlen biztonságot jelentő hely számukra a kalitka. A szelidítéssel nem más, mint a madár bizalmának elérése. Amíg nem bíznak benned, a helyben, addig nem fognak kijönni és folyamatosan épülnek le, testileg és lelkileg egyaránt. Depresszió, tolltépés, öncsonkítás, illetve egymás megölése várható (a hulik hajlamosak rá), ha ez így marad. Nem úgy kell a kalitkából kiszoktatni a madarakat, hogy kinyitod az ajtókat, azt ha kijön, akkor jó, ha nem, akkor meg ráhagyod. Ez nem így megy. Próbálkozni kell, csalogatni kell, fürtöskölessel, zöldséggel, gyümölccsel, főtt tojással, vagy ágat betenni, amin kimásznak, játékkal, fényes dologgal kíváncsivá tenni őket...
2022. júl. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!