Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kb 25 napos galambfiókák...

Kb 25 napos galambfiókák túlélési esélyei milyenek, ha szülők nélkül kell helyt állniuk?

Figyelt kérdés

Az erkélyemen van a fészek, az alatta lévő fás-bokros területen tenném le őket. Lehet, hogy megtalálják a szülők őket és tovább etetik, vagy nagyobb valószínűséggel halnak meg? Mert mindenképpek búcsút intenék nekik.


Mert azt még elfogadtam, hogy nem használhatom az erkélyt így egy darabig ameddig ki nem repülnek a kicsik, hogy nincs erkélyajtó és ablak nyitás, meg hogy vakarhatom majd a szart utánuk, de hogy már a kanapén is tetveket találok azért nálam is kiveri a biztosítékot. És bármennyire is sajnálom őket azért ezt már nem viselem el, hogy saját életterem és egészségem kárára megy az egész fiókanevelés.



2022. júl. 24. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj...de bent vannak a kicsik vagy nem értem? Neveltem már galambot,privibe ha többet leírsz lehet tudok valami jobb tanácsot adni.

Egyébként a galamb tolltetve nem veszélyes emberre,pár órán belül elpusztul toll nélkül.

2022. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kint az erkélyen voltak a fiókák, de ettől függetlenül bent is megjelentek a tetvek. Mondjuk ezt csak most vettem észre, hetekig nem tapasztaltam ilyesmit. Bár ez lehet annak köszönhető, hogy korábban egy virágcserépben ültek a fészekben a galambok, és csak pár napja ugrottak ki onnan és kezdtek el mászkálni. De maga az erkély nagyon durván nézett ki, minden fele tetvek voltak.

A galambokat meg noszogatni se kellett, mikor mentem feléjük eléggé megijedtek ahhoz, hogy automatikusan repülve próbáljanak meg elmenekülni, úgyhogy esetlenül, de sikeresen elmentek vêgre. Remélem többet nem jönnek erre. Már csak a szülőktől kéne megszabadulni, reggelre már megint ágak voltak a klíma kültéri egységének a tetején, a galamb tüskék meg az erkélyen hevertek, már amit megtaláltam egyáltalán.

2022. júl. 26. 15:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Vegyél állatgyógyszertárban Ivermectin cseppet.

A madár nyakába kell cseppenteni az adagolási útmutató szerint (1-2 cseppet)


Ott (állatpatikában) megmondják, mekkora töménységű kell a testsúlya szerintit adnak.


Nekem is volt hasonló gondom és adtak ilyen cseppet, amiből a madár nyakába hátul, kell cseppenteni.


Adtak egy ampulla permetszer készítő rovarirtót, amivel 1 liter vízzel keverve az élősdivel fertőzött területet le kell permetezni. A megszáradt anyag csak a kicsi élősdiket pusztítja. Emberre madárra ártalmatlan.


Három órán belül hat, és eltűnik minden élősdi. Az állatot is meg lehet fürdetni vele, bár kutyákról írnak az útmutatójában.

Hatásos.


A madárnak elég az Ivermectin csepp is a nyakába a tollaira vagy a bőrére. Onnan felszívódik.


Az kb. pár nap után hat és heti egy alkalommal, két héten át kezelendő vele a madár.

Az élősdik eltűnnek.


Azok egyébként az ember környezetében nem szaporodnak tovább.


Persze az is érthető, ha ennyit nem akarsz foglalkozni vele, és költeni rá.

2023. aug. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!