Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Találtam egy vérző...

SOS! Találtam egy vérző gerlét az udvarunkon, mit tudok tenni érte?

Figyelt kérdés
Valószínúleg elkapta valami, az oldala vérzik, de az eléggé. Tudok tenni valamit érte? Bekötni esetleg valahogy?

2022. aug. 9. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Game over.
2022. aug. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamivel fertőtleníteni kellene a sebet és bekötni és egy csendes, nyugodt helyre tenni, mert biztosan izgul, hogy mi fog történni vele !
2022. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Állatorvoshoz vinni?
2022. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Semmit. Rövidítsd meg a szenvedését.
2022. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Valoszinuleg el fog pusztulni. En is jartam hasonlokepp, a cicam kapott el egy galambot, igaz o nem verzett de az egyik szarnyat nem tudta mozgatni, elzartam huvos helyre, adtam neki vizet, megprobaltam segiteni rajta de reggelre elpusztult.:(
2022. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Hívj mentőt!
2022. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol vérzik ?

Először fertőtleníteni kell, steril gézzel kell bekötni, rá vattát, majd megint gézt, hogy a kötés ne essen le. Aztán el kell vinni az orvoshoz, mint nálunk is csinálja egy a menhelyen.

2022. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem pusztult még el akkor muszáj az orvost meglátogatni. Mivel ha pl macska sebezte meg arra kapnia kell antibiotikumot,illetve valószínűleg élősködők is lehetnek benne,erre is kell neki valami csepp. Egyébként sötét,de nem túl meleg hely,friss víz,magvak és minél kevesebb stressz.
2022. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
él még?
2022. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha megírtad volna helyileg merre van, próbáltam volna írni madármentőt, aki átveszi.

Antibiotikumot kellett volna kapjon, nem mindegy milyet/mennyit. A macska nyálában lévő baktériumok megölik, ha a vérzésbe nem halt bele.

2022. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!