Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sérült rigónak hogyan tudnék...

Sérült rigónak hogyan tudnék segíteni?

Figyelt kérdés

A kertünkben kelt ki, tőlem nem igazán fél. Szegénykém elég romos állapotban várt 11 körül a teraszon. Lábra tud állni, de felborul (eldől előre), a fejét furán tartja. Sérülést nem látok rajta, legalábbis vérzőt nem. Most bezártam és nyugis helyre tettem egy kis vízzel. Mi a fene lehet vele? A kertünkben szoktak vadászni vércsék, de ők véresebben intézik és kisebb madarakra mennek. A szarkák és a dolmányosok sem ilyen módon bánnak el a másikkal...

Mi lehet vele? Tegnap még semmi baja nem volt.


2022. aug. 17. 15:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocs, ez lemaradt. Nagyobb, már röpképes állat. Nem etetik már a szülők.
2022. aug. 17. 15:47
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Felhívod a madármentőket.
2022. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Madarmentők tanácsa, hogy vigyem állatorvoshoz, állatorvos tanácsa, hogy irigyli a problémáimat és vagy megmarad vagy nem.

Nem lettem okosabb.

2022. aug. 17. 15:56
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

HŰVÖS helyre vidd de ne is túl hidegre!


Áss a kertben néhány ásónyomot, giliszta, késsel darabol, csipesszel csőrébe.


Ha fentről közelítesz a csipesszel, ösztönösen nyitni fogja.


Ha más nem pecaboltban vegyél gilisztát ha van olyan felétek.

2022. aug. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Az is lehet, hogy üvegnek repült. Hívd fel a Fehér Holló Vadmentő alapítványt. Elég kiterjedt a kapcsolati hálójuk, szerintem fognak tudni segíteni minimum azzal, hogy kihez fordulj a lakhelyed környékén.
2022. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem azon kívül, hogy biztonságba helyezed és enni és inni adsz neki, mást nem igazán tehetsz. Már az sokat jelent, hogy hűvös helységben lehet, és nem a napon kell vergődnie, ahol azonnal ellephetnék a hangyák.
2022. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Fordulj másik állatorvoshoz. Nem csak egyetlen orvos van az országban.
2022. aug. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!


Akit most elértem állatorvost, azt mondta, hagyjam még pihenni, majd holnap meglátjuk. Eszik, iszik, ezzel a részével nincs baj. Jó, ezt tudom, hogy jó jel, de ez a hasraesés... Remélem tényleg csak nekirepült valaminek.

A szomszédasszonyom közben mondta, hogy nagy csetepaté volt a kertünkben délelőtt. A fél utca zengett tőle. Rengeteg szarka tollat találtam. Ezek szerint megint ők balhéztak. Lehet, hogy a rigócska is akkor sérült meg.

Sajnos az első körben lerakott tojások is nekik estek áldozatul. Akkor a rigómama szárnya is sérült, de az csak felületi sérülés volt, és 3 nap után el is tudtam engedni.

Remélem most is csak én parázom túl.

2022. aug. 17. 16:42
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha néhány nap gondoskodás után felerősödik, akkor mehet vissza.


Ezt kérdező is tudni fogja mikor érkezik el az ideje hiszen jól ismerik egymást.

2022. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Helyileg hol van? Milyen madármentők reagáltak? Kapjon lisztkukacot addig is. Jó ha eszik iszik. Az eldőlès vmi idegrendszeri dologra utalhat. Remélem mrgnézi a doki. Vitaminszuri mindenképp jót fog tenni neki. Egy lebenult vetesit szurkaltunk 3 hétig b vitaminokkal és utana el lehetett engedni. Természetesen az adagolást állatorvos adta meg.
2022. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!