Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj lehet hogy...

Hullámos papagáj lehet hogy tojást fog rakni?

Figyelt kérdés
Van egy lány és egy fiú hullámosom. Nagyon udvarolnak egymásnak, azonban a lány egy ideje furán viselkedik. Amikor etetem őket kölessel, alig érdekli, ül egy helyben eddig viszont szó szerint ölni tudott volna érte, az ujjamra se akar felállni. Reggelente viszont össze vissza szaladgál fel alá a farúdon és tolja le onnan a társát. Volt egy hét amikor nem voltunk itthon, lehet azalatt történt valami köztük és tojást fog rakni, azért viselkedik furcsán?

2022. aug. 18. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tojásrakás előtti napokban nagyon sokszor párzanak. Közvetlen tojásrakás előtt meg a tojó helyet keres, csiporog magában, a kalitka aljára megy, jobbra-balra ringatózik, fúj rád stb. Ha össze-vissza szaladgál, az azt jelenti, hogy feszült, vagy energia túltengése van, ki akar menni a kalitkából. Ki szoktad őket engedni repkedni? Milyen időközönként?
2022. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még nem engedtem ki őket, kézhez kellett először szoktatni. Már fellépnek az ujjamra ha a másik kezemben kölest tartok nekik. Igazából már nagyon jól haladok, a nagyon közeli jövőben ki tudom már őket engedni
2022. aug. 18. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Na ilyenkor tudom felhúzni magam... Ez nem így működik! Nem kell kézhez szoktatni, mielőtt kiengeded őket! Ez baromság! Szelidíteni amúgyis kalitkán kívül kell, nem a számukra egyetlen biztonságot jelentő helyre benyúlkálva. Mindennapos repülésre van szükségük, madarak, nem dísztárgyak! Így legyengíted az immunrendszerüket, elsorvadnak az izmaik, betegségre fogékonyabbak lesznek, mindez azért, mert megfosztod őket a mozgástól, repüléstől! Örülj neki, hogy eddig nem kattantak be és nem mentek egymásnak, mert a huli agresszív tud lenni, pláne pici, ingerszegény kalitkába dugva. Engedd ki szerencsétleneket, szinte könyörög neked, hogy kimehessen! Szó szerint!
2022. aug. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom nehogy azt hidd hogy nem akarom kiengedni őket! Utánanéztem minden szakember azt mondja hogy addig nem mehetnek ki amíg kézhez mincsenek szoktatva! És megmondanád hogy hogy szelidísem meg kalitkán kívűl amiközben szerencsétlen a függönyön lóg azt se tudja mi van és amikor megpróbálom megközelíteni elrepül? Ha vissza akarom őket "rakni" a ketrecbe akkor meg kergetni kell amit szerintem te is tudod hogy nem szabad. Ennek ellénere én úgy gondolom hogy jó gazdájuk vagyok, minden nap foglalkozom velük, többször is utánanéztem annak hogy biztos jól csinálok e mindent, sorra járok be állatkereskedésekbe tanácsokért. Ott ugyanezt mondták hogy először kézhez kell őket szoktatni én is tudom hogyha egyáltalán nem engedem ki őket akkor elsorvadnak izmaik de én nem is dísztárgyaknak vettem őket csupán hallgatok azoknak a vélemyényére akik értenek is hozzá! És lám, semmi bajuk, simogatni lehet őket és jövő héten már ki fogom tudni engedni őket!
2022. aug. 19. 10:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Oké, kezdjük ott, hogy ha normális felvilágosítást szeretnél a madártartásról, akkor ne kereskedésben kérdezd az eladókat, mert ők nem értenek hozzá, csak árulják őket. Alapból amúgy se madarat, se kalitkát nem szabad venni kereskedésben, tanácsot meg végképp nem ajánlott kérni az eladóktól, mert rádsózzák még a körkalitkát is, amiben tövény tiltja, hogy madarat tarts. Ennyit erről. Nemtudom milyen oldalakat, "szakértőket" olvastál, vagy kerestél fel, de abban biztos lehetsz, hogy a bizalom elérését (szelidítés) nem bezárással, mozgás és ingerszegény környezettel kell csinálni. Olyan nincs, hogy addig nem lehet kiengedni mozogni egy állatot, amíg nem szelíd! Ha hónapokig, évekig nem szelidül meg, akkor egész életét rácsok mögött töltse? Attól, hogy elérted, hogy ha benyúlsz a kalitkába, rálépnek az ujjadra, kiengedve ugyanúgy félni fognak tőled, sőt, rettegni, mert teljesen más úgy az egész számukra. Kint nekik nem biztonságos, mert nem szoktattad hozzá őket, hogy nem kell félniük, se a helytől, se tőled. Konkrétan ezzel a bohóckodással nagyon sokat rontottál a dolgon.

Engedd ki őket. Ülj le a székre, ágyra és ne tegyél hirtelen mozdulatot. Ezt addig ismételd fokozatosan, amíg hozzá nem szoknak a jelenlétedhez, mozgásodhoz. A cél, hogy szabadon mozogj a szobában, anélkül, hogy frászt kapnának tőled. Így van, kergetni nem szabad, majd visszamennek maguktól a kalitkába, ezen nem kell aggódni. Nem neked kell ki-be rakosgatni a kalitkából őket!!! Ha már nem rettegnek tőled, akkor mehet a kajával való szelidítés. Merthogy ezt kint újra kell kezdened velük. Ismétlem, a bizalmukat kell elérni, semmi mást. Ne jövőhéten engedd ki őket, mert ezt nem lesz könnyű helyrehozni. Már rég szelídek lennének, ha nem így csináltad volna a dolgokat.

2022. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és egy jótanács. Akkor engedd ki őket, mikor a tojón látod, hogy izgatott, mászkál. Akkor esélyesebb, hogy megtalálja a kifelé vezető utat. Miután már lehiggadt, nem fognak kimenni. Neked benyúlni és kirakni őket meg nem szabad. Nekik kell megtalálni az ajtót, mert csak így fognak visszamenni is maguktól.
2022. aug. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na akkor mit tegyek ha nem akarnak kimenni a kalitkából?
2022. aug. 20. 20:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Várható volt. Minden nap ki kéne nyitni a kalitka ajtaját. Tehetsz oda ágat pl, ami kifelé vezeti őket. Előbb-utóbb kitalálnak. Továbbra is lényeg, hogy maguktól menjenek ki.
2022. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké sikerült kimentek maguktól
2022. aug. 28. 16:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Szuper. 🙂 Mi a helyzet azóta?
2022. aug. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!