Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt ha párban...

György Ádám kérdése:

Hullámos papagájt ha párban vannak milyen könnyű megszelidíteni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
2 könyvem van hullámos papagájokról. Az egyik azt írja, hogy ha párban vannak, nem lehet megszelídíteni, hiszen akkor már nem kényszerül az ember társaságára, ill. arra hogy közel engedjen magához. A másik könyv szerint sokkal könnyebb, mert az egyik madás ellesi a másiktól, hogy az embertől nem kell félni. Az én madaraimnál az első variáció jött be. Amíg egyedül volt, a kezemre szállt, nagyon szelíd volt. De amikor került mellé egy másik, olyan egy idióta idegbeteg vadállat lett, meg is gyűlöltem érte szegényt :-(
2010. szept. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De egyedül nem érzi rosszul magát , nem tépkedi a tollait és nem lesz depressziós?
2010. szept. 24. 16:01
 3/9 anonim válasza:
Figyelj, az biztos, hogy a hullámos papagáj társas lény, egyedül tartani elég nagy felelőtlenség. Egész biztos, hogy két hullámos papagáj ha egy helyen van (tojó, hím), akkor nem lesz velük gond (pszihésen). A tolltépkedés akár vitaminhiányt is jelenthet. A megszelidítés meg rajtad függ és azon, hogy mennyi időt tudsz velük tölteni. igaz, hogy egy madarat könnyebb megszelidíteni, mint kettőt, de nem lehetetlen...
2010. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Meg az is számít, hogy milyen fiatalon kerül(nek) hozzád a madar(ak). Ha még elég fiatal, akkor szinte rögtön elfogadja az emberi kezet. Vigyázni kell viszont a hirtelen mozdulatoktól, az éles hangok kiadásától, stb...
2010. szept. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Mi tenyésztjük a papagájokat, így tudom, de attól függ, mit értessz a megszelidítés alatt. Ha azt, hogy nem fél tőled, esetleg még beszél is, akkor ne aggódj! Ez nem nehéz. Ha viszont azt akarod, hogy a válladon és az ujjadon álljon, ahhoz kell némi ész és szakértelem, meg persze, ami a legfontosabb, a szeretet.

És tök mindegy hogy párban vannak-e, vagy sem!

2010. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam az első papagájom szelíd volt, és beszélt is, a többiek ellesték tőle a szelídséget, és ha ő odajött hozzám, a többi is, pedig még féltek. És az első beszélni is tanította a többit. (Csak a hímek beszélnek!)
2010. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Volt néhány évig hullámos papagájom, egyedül volt. De semmi gond nem volt vele, nem tépkedte a tollait, stb. Persze tükröt, játékokat tettem be neki, azokkal jól elvolt. Sokat foglalkoztam is vele. A vállamra, fejemre szállt, beszélt, stb. Sokszor napokig be sem zártam, szabadon volt a szobában. Aztán kaptam mellé egy párt. Az nem lesett el semmit, egy idióta vadveréb maradt :-), és sokszor csak megzavarta a már szelíd madaramat.
2010. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
en kaptam egyszer egy par hullamos papagajt es egy nap a fiu elpusztult szegeny a kezemben halt meg:(es akkor a masik annyira szomoru volt este oda akart jonni hozzam az agyba szegeny pedig elotte olyan vad volt.aztan kaptam meg egy hullamost es amikor osszebaratkoztak akkor olyan vad lett mind a ketto hogy ha kozel tettem a kezem a ketrechez akkor ossze vissza repkestek.szoval szerintem parba csak nagyon nehezen lehet megszeliditeni de jobb ha parba van mert egyedul nagyon szomoruak tudnak lenni en csak lattam.
2010. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ha a madár érdekeit nézzük, legjobb párban tartani őket. Ha viszont már eleve nem szelíd párról van szó, akkor nagyon nehéz, vagy lehetetlen megszelidíteni. Ha viszont egyedül van, nagyon sokat kell vele foglalkozni, mert szegény hullámos a természetben is csapatokban él, mint nálunk a veréb. A felnőtt papagáj megszelídítése legtöbbször óriási türelemmel sem jár sikerrel.

Nekem, illetve a lányomnak volt egy hím papagája, úgy sikerült kézre szoktatni, hogy volt mellette egy műanyag papagáj, amit a társának fogadott, és ha azt kivettem a kalitkából, ő is jött utána. Később cica került a lakásba, és hogy a "balesetet" elkerüljük - mivel már nem szedegethettük ki a madarat bármikor - vettünk mellé egy tojót. Persze vad volt és miután összeszoktak, már a hím sem volt hajlandó többet kézre jönni. Aztán a hím elpusztult és a tojónak kellett egy új hímet venni, hogy ne legyen egyedül. Így - bár nincsenek egyedül, és jól érzik magukat - szelídek soha nem lesznek.

2010. okt. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!