Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj tolltépés?

Papagáj tolltépés?

Figyelt kérdés
Hello! 2 hónapja vetem egy kézzel nevelt papagájt. Attól félek hogy belekezdett a tolltépésbe. 7 hónapos. Éppenséggel egyébként vedlik, sok fehér toll jön ki belőle, de látom a ketrecének az alján hogy több színesebb pihe toll is van. Ezt ő csipkedte ki vagy szimplán ilyen amikor vedlik? Szoktam őt látni többször is tollászkodni. Napi 4 órát kint van a kalitkából.

2022. aug. 25. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Valoszinuleg csak vedlik,de figyeld azert mert ez utalhat depressziora is 😃
2022. aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vedlik és kicsipkedte magának, ez nem a depressziós öncsonkítás
2022. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is volt anno papagájom, mindig volt toll a ketrec alján, szerette szepitgetni magát :D magányos nem volt , volt műanyag barátnője és tükre is, egész nap jól el volt, meg nagyon kezes volt, ki mertük engedni a lakásba is, mindig vissza jött :) És így is sok toll/tollpihe volt alatta. Szerintem szimplán vedlik, vagy nagyon pedáns :) ha látszik, hogy hiányos a tolla, akkor lehet baj.
2022. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vedlik. Viszont kézzel nevelt, úgyhogy várható, hogy tolltépős lesz, mert betegesen embercentrikusak és kb 0-24 vele kéne lenned ahhoz, hogy ne forduljon magányba, tolltépésbe nála a dolog. Vegyél mellé párt, mert a papagájok társas állatok, egyedül nem tarthatók.
2022. aug. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!