Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem tudom párban tartani a 4...

Nem tudom párban tartani a 4 éves Nimfámat. Így is jól meg lesz? Többi lent⬇️

Figyelt kérdés
Van egy kb 4 éves nimfa papagájom akinek nem rég meghalt a társa egy szintén 4 éves hullámos papagáj akiket 2 hónapos koruk óta neveltem. Mióta elment a hullámos azóta nem bízik bennem annyira a nimfa, eszik meg minden és valaszol a fütyüléseimre de a kezemere csak akkor áll fel ha nem tud vissza jutni a ketrecbe pl ha le szál a földre. Akartam neki venni egy nimfát párnak de apum nem engedi meg. Ha újra össze barátkozok vele és napi 2-3 órát rá szánok jól meg lesz? Nem lesz depressziós és gyenge? Jah és egész nap ki van engedve egy 22m² szobában és egészséges diétán van(zöldségek gyümölcsök a fő kajái, magokat csak kézből kap ritkán). A ketrece egyébként 1m×0.7m×0.4m de csak este van bezárva nap közben kint van végig a szobába több helyen is van neki ülő rúd és játék amiket előszeretettel használ. A válaszokat előre is köszönöm <⁠(⁠ ̄⁠︶⁠ ̄⁠)⁠>

2022. szept. 4. 21:53
A kérdező szavazást indított:
Meg lesz így a madár.
Nem lesz meg és legyengül.
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
ignen
2022. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"zöldségek gyümölcsök a fő kajái, magokat csak kézből kap ritkán"


Főként magevő faj, így ponthogy főként magot kellene kapnia, a zöldség, gyümölcs meg kiegészítés kellene, hogy legyen! Így tönkre fog menni, az etetéstől is és a magánytól is. Társas állat, FAJtársat igényel, nem hullámost, nem embert, hanem egy másik nimfát. Ha ezt nem tudod neki megadni, akkor keress neki másik gazdit. Társas állatot nem szabad egyedül tartani!

2022. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2# köszönöm a választ

Nekem eddig mindenki azt javasolta hogy főként zöldségeket és gyümölcsöket kapjon és a legtöbb külföldi ember is ezt javasolja. Új gazdit nem tudnék neki keresni és a tars nem kivitelezhető neki.

2022. szept. 4. 23:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó lehet kicsit tuloztam magokat is kap olyanokat amiket a természetben is megtalálna, a diétája 30% át teszik ki a magok ha jobban bele gondolok mert kézből kap azért magokat¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
2022. szept. 4. 23:25
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

2-es vagyok. Ember, ne viccelj már! Napi 30% mag az nagyon kevés! Állandó jelleggel kellene előtte lennie a magkeveréknek! Kicsit sem olvastál utána a nimfáknak?

Amúgy meg milyen választ vársz, ha (elnézést a kifejezésért, de..) leszarod, hogy ő hogyan érzi majd magát, mert szerinted nincs más lehetőség? Társat nem veszel mellé, mert apuci nem engedi, új gazdit nem keresel neki, mert "nem tudnál"... Már miért ne tudnál?

Mellesleg 4 (!) éves volt mindössze a huli! Mi történt vele?

2022. szept. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az választ ismét. Több magot fog kapni ezután és próbálok neki társat szerezni ha máshogy nem majd hozok apám engedélye nélkül mert tudom hogy igy nem a legjobb neki. A hullamost rá bíztam 1 napra apumra mivel mennem kellett a anyajegy szűrésre. Annyi volt a dolga hogy rá néz délben hogy mi van velük és kint voltak a szobában, de fater nyitva hagyta a a szoba ajtaját és a macska el kalpta a hullámost. Fater hív telefon én ugrok a kocsiba tő gázon haza Pestről aztán vissza Pestre a klinikára a madárral az orvos sajnos nem tudta meg menteni. De teljes mértékben magamat tartom felelősnek azóta a közelébe se engedem a maradnak.
2022. szept. 4. 23:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jajj.. Szóval nálatok az sem alap, hogy préda állatot és ragadozót nem tartunk együtt, mert ez lesz belőle. Amúgy egy papagájnak társat szerezni nem titkolózással kellene, hanem kell 2 hét karantén és fokozatos egymáshoz szoktatás kellene, amit nyilván nem tudsz titokban tartani. Gondolkozz el a gazdikeresésen, mert elég sok hibát követtél/követtetek el...
2022. szept. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát nalam alap volt nyilván nem is engedtem meg a közelébe se szüleim macskáit. Nyilván úgy szoktatnam össze őket ahogy le írtad. Úgy értettem a titokban hogy nem szolnek nekik csak elhoznam és utána nem tudná vele mit kezdeni.

Nekem is és tesómnak is megszakad a a szíve ha új gazdit kéne keresni neki. De lehet az lesz tényleg mert ez így nem jó szegénykenek.

2022. szept. 5. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!