Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt válasszak?

Milyen papagájt válasszak?

Figyelt kérdés
Ara, hullámos,nimfa

2022. szept. 16. 13:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Talán még a kék homlokú amazon papagáj is zóba jöhet
2022. szept. 16. 13:44
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Kezdő papagáj tartó vagy, vagy van már tapasztalatod?
2022. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Mekkora helyet tudnál biztosítani?
2022. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mikor 6 éves voltam akkor volt papagájom 9 éves koromig. Még meg van a kalitka.
2022. szept. 16. 14:20
 5/9 A kérdező kommentje:
de ha kell, egy egész kifutót csináltatok neki. Ui.: törpepapagájom volt régen. Csak az a baj vele hogy túl hangos, ezért nem szeretnék még egyszer olyat
2022. szept. 16. 14:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a törpe hangos volt számodra, akkor nem is értem, hogy jöhet szóba az amazon, meg az ara... A felsoroltak közül így nyilván csak a nimfa és a huli marad. Kinti vagy benti madarak lennének? Illetve ugye tudod, hogy minden papagáj faj minimum párban tartandó?
2022. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
A hullámos a legcsendesebb, a nimfa is elég hangos.
2022. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
kissándor papagáj.
2022. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Nimfáim vannak már több mint 10 éve. Először csak egy volt és egyáltalán nem nevezném hangosnak. Pontosítok: ha elkezd sipákolni, az valóban hangos, de egyébként nem az a fajta, aminek be nem áll a szája. A hullámos annál inkább, annak folyamatosan csicseregnie kell, szerintem sokkal zavaróbb, mint néha az az 1-1 rikkantás. Mióta ketten vannak persze előfordul, hogy kommunikálgatnak egymás közt, de szerintem elviselhető.

Szelídség alapján is nagyon ajánlom a nimfát, a kis homlokukat például kifejezetten szeretik simogattatni, de elég bújósak és ragaszkodóak is. Én személy szerint úgy gondolom, hogy ha olyan helyen tartod, ahol sokat vagy vele nap közben, akkor talán nem nagy baj, ha elsőre csak egyedül van, te leszel az ő kis társa. :)

2022. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!