Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 23 fokban reszketett az egyik...

23 fokban reszketett az egyik hullámos papagájom, a nyáron 29-30 fokban minden ok volt, ennyire megérzi a hűvösebbet?

Figyelt kérdés
2022. szept. 21. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Ők Afrikában őshonosak, a meleget szeretik. Víz nélkül akár 3 hétig is bírják (azért ne próbáld ki), de a meleget szeretik. Én úgy tudom 19 fokig nem lehet nagyon bajuk, de azért a meleget szeretik. Nekem is volt egy, 15 évig élt :) (nagyon ritka, hogy ilyen sokáig húzzák, általában 10-11 év).


26/F

2022. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

1-es: a hullámosok NEM Afirkában, hanem Ausztráliában öshonosak.

Hullámosokat lehet tartani szabadban, röpdében is, ha van egy fedett, fagymentes rész, ahová be tudnak húzódni. (NEM 19 fok!, hanem +1 már elég!)


Kérdezö: ha a papagájod reszket, akkor beteg, nem a hömérséklet miatt teszi!

2022. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Sajnos gyenge lények ezek, nagyon érzékenyek a hidegre. Gyerekkoromban egyszer kivittem a papagályokat télen, hogy kicseréljem alattuk az újságpapírt, és ne a házat szemeteljem össze vele. Öt percet sem töltöttek kint a papagályok, kb 2-3 fog lehetett kint, egy hétre rá mindkettő megdöglött.
2022. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

3-as: azt igaz, de csak azért, mert a fütött (25-30 fokos) lakásból vitted ki egyböl a közel fagyba. De ha fokozatosan hült vvolna körülötte a levegö, akkor semmi baja sem lett volna.

Ha te kirohansz a lakásból egy szál trikóban a fagyba, te is türögyulladást kapsz

2022. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Jó sok eszed van neked hármas válaszoló. Bármilyen szobában tartott kisállatot kiteszel a 2-3 fokba ez fog vele történni. Nem a papagáj a gyenge, hanem a te agyad, hogy ezt csináltad velük. Mondjuk kicsi voltál, talán megbocsátható még.
2022. szept. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
5-ös, hármas vagyok... "Bármilyen szobában tartott kisállatot kiteszel a 2-3 fokba ez fog vele történni" - kiviszem a macskámat a -20 fokba öt percre, az égvilágon semmi baja nem lesz. Ennyire ne általánosítsunk már... Fene se gondolta, hogy a papagáj öt percnyi 2-3 fok után megdöglik, főleg gyerekként, miközben én is egy szál pólóba mentem ki. Öt perc nem öt óra, vagy öt nap... Plusz fokba... És nem 25-30 fokos szobából, hanem olyan 19-21 fokosból. Egyszerűen a madarak meglehetősen instabil lények, aki madarat vesz, annak nagyon kell vigyáznia rájuk. Én már ezért nem tartok madarat, mindenkinek jobb így.
2022. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Bocsi, helyesbítek, egzotikus kisállatra gondoltam pl. tengerimalac, csincsilla, papagáj, hörcsög stb. Ezek érzékenyek az ilyen mértékű hőmérsékletváltozásra. A macskának, kutyusnak valóban nem lesz baja.
2022. szept. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

A huli bújókkal, fedett röpdével, megfelelő táplálékkal, lazán kibírja akár a -20 fokot is.

Nem fázik, beteg, vagy le van gyengülve, esetleg idegrendszeri probléma. Ki szoktad engedni repkedni? Milyen gyakran?

2022. szept. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyszer reszketett azóta nem. Lakásban már melegebb is van és jól érzik magukat. Nem jönnek ki hiába van nyitva az ajtó.


Még annyi kérdésem lenne, a tüsszögés ilyen időben előfordulhat? Ez megfázás vagy csak a tollportól van?

Orrfolyás, váladékozás Hála Istennek nincs.

2022. szept. 21. 21:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tollportól is lehet tüsszögés, de már le van gyengülve, így súlyosbodhat és nincs kizárva, hogy beteg. Ha nem repteted őket, akkor legyengül az immunrendszerük, elsorvadnak az izmaik és el fognak pusztulni. Fordíts energiát arra, hogy kijöjjenek a kalitkából, mert így nem lesz jó vége..
2022. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!