Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a véleményetek a liba...

Mi a véleményetek a liba házikedvencként való tartásáról? Tartotok így libát, vagy ismertek olyan embert aki nem a kutyával a kanapén nézi a tévét, hanem a libával?

Figyelt kérdés
Múltkor egy láttam egy videót egy amerikai párról, akik kutya helyett libát tartanak így kedvencnek. Amikor bent van velük a házban, akkor rá van adva egy pelenka, kint a kertben meg legelészik, van ólja és kerti tava is stb. de szeret a kanapén is aludni a gazdájával összebújva.

2022. nov. 3. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Anyám, inkább 50 kutya !!!! Láttál már megvadult libát??? Nagyon durva tud lenni! Mifelénk azt szokták mondani, ha gyufát adnál egy libának, az bizony felgyújtaná a házat! Jobban félek tőlük, mint a kutyáktól, és vannak olyan gyorsak, hogy leszedjenek a bicikliről.
2022. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem csodálkozom hogy, egyre többen járnak pszichiáterhez .
2022. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Két ismerősöm gyerekének is van libája. Többféle állatot tartanak és valamiért az a kis liba összebarátkozott a gyerekekkel, követik őket mindenhova, házba is bemehetnek. Szerintem aranyosak. Én kacsákat és tyúkokat szeretnék, mondjuk nem bentre nyilván, de nem is megenni, csak hobbiból, és hogy csipegessenek a kertben.


#3!Miért ne tarthatna valaki libát mint házi kedvencet? Csak az az épelméjű aki kutyát/macskát tart?

2022. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

#4:

Ne mondd már, hogy az a megszokott, hogy egy szaros libával vagy "összebújva" a kanapén.

2022. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
74%

#5 Írta a kérdező, hogy a házban be van pelenkázva. Én emlékszem, hogy láttam ilyet youtube-on pár éve, nekem tetszene. Én nem szeretem a kutyákat, szerintem büdösek és idegesít, hogy állandóan meg akarják nyalni az arcomat, kiskoromban a nagypapámnak volt 4 libája, mindig odajöttek hozzám, amikor szedtem nekik füvet, gágogtak meg ugráltak, az egyik mindig az ölembe bújt :)


Ja és a libaszar nem büdös, ellentétben a kutyáéval.

2022. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Egyszer hallottam, hogy a kínaiak nem kutyát tartanak házőrzőnek, hanem libát. Ott az terjedt el erre a feladatra még a kínai rendőrségek udvarán is nem őrkutyák, hanem őrlibák grasszálnak. Nagyon ravasz állatok, ha valami gyanúsat látnak egyből gágogni kezdenek hangosan.
2022. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ókori Rómát is megmentették egyszer a libák, mert jelezték, hogy jön az ellenség.
2022. nov. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek ilyet, de én is kacsát meg csirkét láttam hasonló helyzetben. Simán működhet, ha meg van a kötődés. Egyik ismerősömnek a tyúkja volt ilyen, jött az ember ölébe, dugta a fejét, hogy simogasd. Máshogy is kommunikált egy kicsit, mint az átlag "ridegen" tartott tyúkok.

Aki a liba agressziójáról ír, annak üzenném, hogy ez idegenekkel szemben szokott lenni, mert a saját területét védi a lúd. De akivel együtt nő fel, arra nem így reagál... Ennyi erővel a kutya is, amelyik megugatja az utcán sétálókat, gondolod, hogy a gazdáját is nonstop ugatja, meg támadja?...

2022. nov. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ej mi a kő! tyúkanyó, kend

A szobában lakik itt bent?

Lám, csak jó az isten, jót ád,

Hogy fölvitte a kend dolgát!


Itt szaladgál föl és alá,

Még a ládára is fölszáll,

Eszébe jut, kotkodákol,

S nem verik ki a szobábol.


Dehogy verik, dehogy verik!

Mint a galambot etetik,

Válogat a kendermagban,

A kiskirály sem él jobban.

2022. nov. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ragaszkodó tud lenni, ha kiskorától neveled. Akkor gondoj erre, ha van elég időd foglalkozni vele minden egyes nap, több órát. Amúgy nem vagyok biztos benne, hogy nem-e kacsát láttál.
2022. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!