Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pár napja kaptam egy papagájt...

Pár napja kaptam egy papagájt és kiengedhetem repülni?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy kb 2-3 napja kaptam egy hullámos papagájt és most nem tudom hogy kiengedthetem e vissza repül a ketrecbe?
2022. nov. 17. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Akkor engedd ki először, ha jó sok időd van kivárni, míg visszamegy.

Csak a kalitkában kapjon enni, akkor ha megéhezik, be fog menni.

Legyen madárbiztos a szoba (ablakok elfüggönyözve / matricázva, mérgező szobanövények eltávolítva, ne eshessen be pl. bútorok mögé stb.)

Ha valahol nem akarod, hogy ott legyen, akkor ha odarepül, zavard el onnan. Ahol meg kialakítasz neki pihenőhelyet, pl. kalitka felett, ott ne zavard, ha odarepül.

Feltétlenül szerezz mellé társat! Nem jó neki egyedül!

2022. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-1,5 hetet ajánlott várni a kiengedéssel, amíg megszokja az új helyet, hangokat, felméri a teret. Ha most kiengeded, igennagy rá az esély, hogy összetöri magát félelmében, te meg erőszakkal fogod megfogni és visszarakni, ami tilos.
2022. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én két hetet várnék minimum. 90% hogy nem megy vissza. Olyankor meg kell fogni, ami sérülest okozhat neki vagy esetleg leállna szíve a stressztől, de ha meg sikerülne is traumatizálná és soka tartana ameddig valamennyire megszelídülne.
2022. nov. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!