Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valamit rosszul csinálok?

Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Tudom, sok kérdés van a nimfa papagájokkal kapcsolatban. De érdekelne a konkrét vélemény a problémámról.

Kézhez szoktatást próbálom, megnéztem rengeteg topicot, napi több órát vagyok a madár kalitka mellett. Beszélek hozzá, az első héten békén hagytam csak magkeveréket és vizet kapott, próbáltam belecsempészni zöldet is de nem érdekelte. Amikor benyúlok hogy betegyem a "tápot" a Nimfám megbolondul, fújtat és eszeveszett csapkodásba kezd. Pedig hozzá se érek, ha felakasztom a fürtös kölest elveszi, de ha kézzel nyújtom inkább elhátrál. Valamit rosszul csinálok?



2022. nov. 22. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg rossz tapasztalatai voltak korabban valaki massal, illetve a teruletere valo behatolast serelmezi. Ha jol ertettem, akkor nem ideges, ha a kalitka mellett vagy, csak akkor, ha hozzanyulsz a kalitkahoz. Amikor beszelsz hozza, hogyan fogadja? Valaszol ra, vagy nem akar kommunikalni veled?
2022. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha mellette vagyok akkor nem fújtat,ha oda teszem a kalitkára a kezemet akkor van hogy fújtat,van hogy nem. Ha mellette vagyok, oda hajolok akkor rám néz, nem jön közelebb de arrébb se megy. Ha lassan felemelem a kezem akkor befeszül. Ráteszem kintről a kalitkára és mikor lassan elveszem akkor fújtat és figyelmeztetés képen felé kap. Szokott csacsogni, csivitelni olyankor beszélek hozzá utána pár perccel később van hogy megint megszólal. Kiengedni lehetetlen, vissza már nem megy és általában papírral szoktam alá nyúlni hogy vissza szállítsam a helyére. Egy méterre van az ágyamtól a kalitka, sokat vagyok mellette és onnan figyel.

Annyit tudok, hogy akitől hoztam kézzel megfogta és úgy tette a dobozba, őt erősen megcsípte.

2022. nov. 22. 16:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Ebbol ugy latszik, hogy korabban rossz tapasztalatai voltak (pl. megijedt, amikor megfogtak), illetve meg sohasem volt kezhez szoktatva. Inkabb fel, mint agressziv, mert addig nem viselkedik tamado modon, amig nem kerulsz tul kozel hozza, nem akar mindenestul elkergetni, csak azt nem akarja, hogy hozzanyuljanak. Szerintem az lenne a legjobb, ha hosszabb ideig egyaltalan nem probalkoznal a kezhez szoktassal, mert egyelore minden ujabb probalkozas azt az erzest kelti benne, hogy "jaj, mar megint meg akarnak fogni!!" Elobb szokjon hozzad annyira, hogy orul neki, ha meglat, es ez csak akkor megy, ha semmi olyat nem teszel, amitol fel. Ha mar orul neked, akkor kiengedni is konnyebb lesz, de meg akkor se probalkozz a kezzel valo megfogasaval, inkabb hagyjad, hadd ropdosson, csak tedd be az elelmet a kalitkajaba es varj turelmesen egy helyen, ne kozelits hozza.
2022. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Miből fogom látni, ha örül nekem? Akkor nem háborgatom, folytatom akkor a no-kontaktot olyan szinten hogy beszélek hozzá meg etetem, vizet cserélek, de nem igyekszem a kézhez szoktatással. Olyan kérdésem van, hogy a fürtös köles felakasztását két kalitkafok közé, azt hanyagoljam? Mm, csak hogy ismerkedjen az ízével, mert először nem is tudta mi az, azt is csipkedte.
2022. nov. 22. 19:13
 5/12 anonim ***** válasza:
21%
Vad, nem lett megszelidítve és fél. A kalitka jelenleg számára az egyetlen biztonságot nyújtó hely. Akármennyire is lehetetlennek tűnik, kötelezően reptetni kéne minden egyes nap. Nyilván hagyni kéne magától ki-be menni, amit viszont te is baromira elcsesztél és csak stresszeled ezzel szerencsétlent. Türelemmel, sok idővel, sok foglalkozással és kitartással jár a szelidítés. Ha bezárva tartod, soha a büdös életben nem fog se veled, se a hellyel megbarátkozni, elsorvadnak az izmai a repülés hiányától, magányos, depressziós lesz, ki se akar majd jönni onnan és el fog pusztulni. Ha nem érzel magadban elég erőt és kitartást, hogy megszelidítsd és madárként bánj vele, nem dísztárgyként, akit csak nézegetni lehet, akkor keress neki új gazdit. Legjobb lenne egy vadtartásost, pláne ha már nem olyan fiatal madár.
2022. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Minden nap mikor itthon vagyok kiengedem, de nem megy vissza a helyére, párom kutyája idős, mindig idebent van este. Azt pedig nem merem megkockáztatni, hogy este esetleg a kis fogatlan jószág a sötétben megelevenedő jószágot úgy hagyom, esetleg ráesik az alvó kutyára és az bekapja. Nem baszogatásért jöttem, segítséget akarok kérni illetve tanácsokat. Nem dísztárgyként kezelem, csak nem szeretném ha baja esne. Tisztában vagyok azzal amit írsz és 99%-ban egyet értek, de ha nem megy vissza a helyére mégis hogy imádkozzam vissza estére. Nem dísztárgynak vettem, csak még én is bontogatom a szárnyaimat a papagáj tartásban. Nem zaklatom, nem kergetem kézzel utána kapkodva.
2022. nov. 22. 21:45
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
Azon, hogy nem megy vissza a helyére, lehet segíteni türelemmel, csalogatással, hang berögződéssel (zörgeted a kajás zacskót etetésnél, kint éhes lesz, visszamegy a zörgésre). A kutyát ki lehet zárni az adott szobából addig, amíg a madár kint van. Nem baszogatlak, de ez a madárnak nem élet baszki. Bezárva, rettegve.. Neked meg túl nagy falat ez az egész, mert vad. Én elhiszem, hogy nem dísztárgynak vetted, de az, hogy ki se engeded, mert nem megy vissza, az pont azt sugallja, hogy szépen lassan azzá fog válni. Nem hagysz időt neki semmire, sietteted és ezzel baszod el mégjobban. Fontold meg az új gazdit számára. Amúgy is párban kéne tartani, mert társas, kolóniás állat, de gondolom nem fogsz venni mégegyet, ha vele sem boldogulsz..
2022. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De, szeretnék mellé még egy tojót venni hogy legyen mellette más. De mint fent is írtam más topicokban is olvastam, hogy ha van mellette más madár mivel ott vannak egymásnak nehezebb a folyamat. Másfél hete van nálam, az előző egy hétben hagytam, hogy megnyugodjon. Jó kedélyű, nem tépi a tollait és nem letargikus. Ezen a héten már 3x kiengedtem, egymás utáni napokon. Több órát kint volt. Nem akarom feladni, nem akarok neki rosszat se. De nehéz kiigazodni más forumokon, mert mindenki mást ír. Ma már "beszélgetett" este velünk. Szeretném megtartani, de az elég nehéz ha már az első nehézségnél le akarnak beszélni róla. Igyekszem a legjobbat tenni, de nem minden megy csettintésre, nem fogom másfél hét alatt könyékből vágni a folyamatokat. Ezért kérdezek, kérlek légy felém egy kis türelemmel, én se szeretném elbaszni az életét, csak segítséget szerettem volna kérni. És amiket írtál el is fogom kezdeni hasznosítani.
2022. nov. 22. 22:29
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Nézd, én a madár érdekeit nézem elsősorban, tehát, ha "beszólok", az azért van, nem téged akarlak cseszegetni, hibáztatni, de kezdőként ronthatsz a helyezeten. Ha komolyan gondolod a megtartását és bele akarsz vágni a szelidítésbe az kemény dió lesz. Nem nehezebb, ha párja van, sőt, nagyon sokat segít. Van egy vad madarad. Ha veszel mellé egy kezes tojót, akkor szinte garantált, hogy a hím is közeledni fog feléd. Átveszik a másik viselkedését. Ha az egyik bízik benned, a másik is jobban fog. Őt így egyedül szerintem nem fog menni megszelidíteni, ahhoz túl vad. Volt már párja vagy végig egyedül volt? Mennyi idős?
2022. nov. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Komolyan szeretném megtartani, és ha ezen múlik amint tudok veszek hozzá egy kezes hímet mert nekem tojóm van. A korát sajnos nem tudom,elvileg ő egy éves kis Albino nimfa.Több kecskepapagáj mellett volt eredetileg,szóval nem hiszem hogy lett volna.Sajnos mivel állatkereskedéses így nem is tudom az elő életét teljesen.Tiszteletben tartom hogy a madár érdekeit nézed, én minden tanácsodra teljesen nyitott és hálás vagyok.
2022. nov. 22. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!