Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A tyúknak van képessége arra...

A tyúknak van képessége arra hogy kukorekoljon ? Meg eltanulhat ilyet? Születése óta nálam van, itt jött k8 a tojásból és teljesen tyúknak tűnik , iden húsvétkor született . Viszont sok kakas van erre, létezik e hogy eltanulja?

Figyelt kérdés
2022. nov. 27. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

A tyúk tyúk marad a kakas meg kakas.

2022. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De semmi külső különbség nincs köztük , ugyan olyan mint a többi , és mégis kukorekol.
2022. nov. 27. 21:18
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

"Ha nincs kakas az udvarban, a leginkább aktív tyúk megpróbálhatja átvenni a szerepét, még akár kukorékolhat is."

- [link]



https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__haszonallatok__70441..


[link]

2022. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nargroth válasza:
91%

Van, nálunk is volt egy régebben.

Hogy miért volt arra nem jöttem rá, volt már egy pár kakasunk, szóval nem az volt hogy valakinek fel kellett vállalnia a szerepet vagy ilyesmi. De lényeg a lényeg, van amelyik el tudja, csak gondolom elég ritka...

2022. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lsBence válasza:
93%
Kukorékolhat a tyúk, de olyankor nem is tojik és valószínűleg nem is fog. Még a dédnagymamám is tapasztalt ilyet, de a nagymamám sem egyszer emlegetett ilyesmit.
2022. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudja eltanulni. Ha kukorékol, akkor vagy alapból kakas, vagy épp átváltozik kakassá. Viccesen hangzik, de ez nálam is megtörtént. Vajszínű szép kis tyúkocska volt. Minden nap tojt tojást, ő volt az egyetlen, aki nem a tojóba tojt, hanem egy másik fix helyre. Aztán fokozatosan abbahagyta a tojásrakást és elkezdett topogni, mint a kakasok. Már akkor is furcsáltam a viselkedését. Végül kukorékolni kezdett, sarkantyút növesztett és teljes értékű kakas lett belőle. 😄 Levágáskor láthatóak voltak a herék is, meg a tojócső (vagy mi). Ilyen is van, csak elég ritka.
2022. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Darius- ***** válasza:
100%
Néha elofordul mikor nincs kakas. Én is tapasztaltam ilyent. Akkor a legerosebb tyuk csinalta, gondolom igy atvette a kakas szerepet vagy nem tudom
2022. nov. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Biztos nem olvasta a Tákolmányt, h az apa férfi, az anya nő. A lényeg, hogy a két nem ilyen egybites módon szigorúan elválasztva csak a semjén zsóti fejében létezik, ott is csak a szentmise ideje alatt, a valóság viszont ennél kicsivel összetettebb.
2022. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, életemben egyszer találkoztam ilyennel személyesen, amikor nem volt kakas a baromfiudvarban. Azt hittem átszökött a szomszéd kakasa, de nem, erről szó sem volt.
2022. nov. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!