Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt beszédre...

Hullámos papagájt beszédre tanítani! . (? )

Figyelt kérdés
Mit jelent az hogyha nyitogatja a száját??? és nyújtsa közben a nyelvét?? Beszélni akar??? és már egyszer-kétszer-háromszor-négyszer nagyon-nagyon kinyitotta a száját!!! (ilyenkor olyan aranyos)... Folyton mondom neki , hogy szia... mert még nem tud beszélni!! Ez haladás nem??? mennyi idő múlva tudja majd kimondani(Kb)??? ha napi 1-2 órát foglalkozom vele....??? ja és olyan lehet, hogy kékes az orra a papagájnak , majd bebarnul?? ismerősömnek a papagájának volt így!!!
2010. okt. 3. 18:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
akkor furika lehet ha kinyitja a száját és a nyelvét is kinyujtja . am mien féle papagáj ? küldessz róla képet?
2010. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%

nem lehet hogy valami megakad a torkán, melege van vagy szomjas?

a hullámos nem fog beszélni, csak füttyögni.

Ha változik a papagáj színe, akkor valamilyen tápanyagból nem kap eleget.

2010. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
első vagyok . am akkor is beszélhet ha sokat foglalkozol vele hogy mondod hogy szia adsz neki kis papagáj nasit . és igy hozzádfog szokni és utánozni is fog :D
2010. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
0%
Nem akarlak elszomorítani de a papagályod nem valószínű,hogy valaha is megszólal nekem már vagy 5 éve megvan de nemszólalt meg és azenyém is nyitogatja a száját.Nagyon pici rá az esély hogy megszólal az is olyan 20-30 év múlva talán.Am azt mondják,hogy 100 évig is elélhet.
2010. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ja hullámos papagáj ? akk mind1
2010. okt. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
A hullámos papagájt meg lehet tanitani beszélni, de csak a fiúkat. Ha kékes a csőre, akkor valószinűleg fiú (a tojóké sárgás). A papagáj csak akkor fog beszélni, ha nincs párja, vagyis egyedül tartod. Hónapokig kell vele foglalkozni, és ugyanazt a szót ismételgetni neki.
2010. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Na jó. Az eddigiek hülyeségek, amelyikeket olvastam. Van 1 tojó papagájom és gyönyörűen beszél. Másodszor amikor kinyitja a száját és a nyelvét is nyújtogatja akkor vagy ásít vagy nem tudom pontosan mire gondolsz. Ha még fiatal a papagájod és kékes színű az orra, akkor természetes lehet hogy barna lesz. / mert ugye a kék a hím, a barna a tojó / Nagy buta aki azt mondja hogy csak a hím tud beszélni, vagy hogy a hullámos csak csipog vagy mit csinál. És semmiféle tápanyaghiány a szín változásnál. :) DE amúgy igen meg tudod majd tanítani beszélni, az én kis Csőrikém fél év alatt tanulta meg az első szavát, karácsonyra :) most legalább 6 szót mond de összerakja a dolgokat és annyira imádnivaló. Utánozza a pusziszkodást, lelkesen köszönget nekünk, mondja hogy Csőrike (meg hogy csöves de azt nem tudom honnan szedte :D), meg hogy adj egy puszit stb.... és ezeket szépen kombinálja hogy szia Csőrike ilyesmi :) Na kb ennyi lenne :):)
2010. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
olyankor ásít.
2010. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én eddig a beszélő hullámost is csak csicseregni hallottam, illetve elfütyülni azt a híres Gyurikát, amit csak akkor hallasz meg benne, ha tényleg azt akarod hallani :)
2010. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Anyit kel tenned.hogy fel veszel neki egy szöveget egy szót és azt sokszor lejátszod neki akár órákon keresztűl.És az is igaz hogy sokat kel neki beszélni.Ja és a kérdeésedre a válasz az,hogy csak egyszerűen ásít ez természetes dolog,de attól ráveheted a beszélésre.
2010. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!