Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mindig is kíváncsi voltam, a...

Mindig is kíváncsi voltam, a "maradó" madarak hogyan vészelik át a hideget? Nem használják a fészküket? Az csak költés idejére van?

Figyelt kérdés

2023. febr. 19. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fészek nem otthon, vagy alvó hely, hanem költőhely.


A telelő fajaink valamelyest tudják tolerálni a hideget, találnak táplálékot, míg a költöző fajok nem.


(Hiszen a gólya nagyrészt kétéltűeket, halakat, hüllőket, kisemlősöket fogyaszt, a fecskék például kizárólag repülő rovarokkal. Ezek a táplálékforrások nincsenek télen.)

2023. febr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1: nagyon köszönöm a választ!

Annyit figyeltem meg(folyó,erdős terület mellett lakom), hogy az egerészölyv ilyenkor is leszáll a fészkére. Hogy mi okból, ezt nem tudom. De pl.a kertünkben költő rigók, őszapok nem használják.

2023. febr. 19. 09:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az odúlakó madarak télen is használják a fészküket. Vagy ha nem is pont a fészket, de legalább az adott helyet (ha elég tág hozzá, hogy fészken kívül aludjanak).

A szabadban (bokron, fán) lévő fészket viszont nem szokták lakni télen a készítőik, mert a beázás miatt amúgy is vizes, tehát haszna nem sok van, hátránya viszont, hogy az állandó nyitott alvóhelyhez könnyebben odaszokik a macska és más ragadozó. Inkább fák ágaira gallyaznak fel, az örökzöldeket pl. szeretik a szélvédettség miatt. A fészket már nyáron se használják, a fiókák kirepülése után az egész család otthagyja.

Nagyobb ragadozómadárnak nem kell félni a fészken való alvástól. Ha épp kényelmes neki, akkor ott is alhat. Viszont ők télen gyakran költöznek, a hegyekből lejönnek a sík részekre, és fákon alszanak.

2023. febr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3: Köszönöm szépen!
2023. febr. 19. 09:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk csak cinegek es verebek koltoztek be a teto ala, a szigeteshez, ezek a kistestu madarak biztos nem egy faagon alszanak. Az ölyv az mas, ha ejszaka autozok, akkor sokszor latom oket akar egy oszlopon, karón is ülni, gondolom ott ejszakaznak.
2023. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azok a madarak akik itt maradnak hozzá vannak szokva a hideghez és alkalmazkodnak hozzá.Ilyenkor tényleg fák ágai alszanak esetleg a fenyőkön,mert az nem hullajtja le a leveleit ezért nem esik az eső ugy a fejükre mintha a kopasz fákon aludnának.
2023. febr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!