Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A veréb miért nem eszik a...

A veréb miért nem eszik a madáretetőből?

Figyelt kérdés
Legalább 10 - 15 éve etetjük a madarakat. Főleg cinkék tömege, de egyéb kis énekesmadarak is látogatják az etetőt, de verebet még a régebbi keményebb teleken sem láttunk. Kizárólag napraforgót kapnak a madarak, és a környékünkön a verebek mennyisége közepesnek mondható. Mi lehet ennek az oka?

2023. márc. 6. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok oka lehet, lehet, hogy a cinege űzi el (bár nem valószínű), lehet, hogy más etetőhöz szokott a környéken. A veréb a kisebb magokat preferálja, ha egy kis kölest is keversz a napraforgóhoz, akkor lehet, oda tudod csábítani őket. Meg az a közepesnek mondható nem tudom, mennyi, és milyen szakember mondta, de az országban egyébként egészen hullámzó, hogy hol mennyi veréb van.
2023. márc. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én néha török diót az etetőbe. Nálunk sok a veréb is, de hallottam én is hogy kevesebb van már belőlük is. Próbáld az etető sűrű bokor vagy fenyő, tuja közelébe tenni. A veréb csapat szereti a közeli menedéket.


Másik, hogy a kijárós macskákat se ivartalanitják, beszerezni könnyen megy, pénzt kiadni az ivartalanitásra, oltásra, féregtelenítésre már nem. Sok védett madarat, gyíkot megölnek sportból. Volt hogy láttam amikor a rigómama szeme előtt ette meg a fiókáját egy kóbor macska.

2023. márc. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk etteő alatt eszik
2023. márc. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De általánosságban véve csökken a madarak egyedszáma a világon eléggé ..
2023. márc. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
Fel, hogy levadássza a macska.
2023. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!