Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen a törpepapagáj viselked...

Milyen a törpepapagáj viselkedése, ez és a tartása mennyire más mint a hullámosé?

Figyelt kérdés
2023. márc. 12. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
A törpepapagáj viselkedése nagyon hasonló a hullámos papagájéhoz. Azonban a törpepapagájok, általában aktívabbak és mozgékonyabbak.
2023. márc. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fischer törpepapagáj volt. Nekem nem lettek olyan szelídek, mint a hullámosok, illetve egyetlen szót sem beszéltek. Illetve a pár jobban "össze volt nőve", mint a hullámos pár.
2023. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jobban igénylik egymás társaságát, egészségügyileg kényesebbek, SOKKAL nagyobb a hangerejük, kevésbé lesznek kezesek.
2023. márc. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Hosszú évekig tartottam rózsás és fischeri agákat. A neve - mármint a magyar törpe - félrevezető, mert kb. négyszerese a tömege a hullámosnak. (Nem a standardnek!) Erőteljes, gyorsan repülő madár. Ímádnak mászni. Ülőrúd legyen változatos méretű és ne a hullámos pálcikájából induljunk ki. Érdemes 15-20 mm-es átmérőjű ágakat is betenni neki.

A csőre is jóval erősebb, ha megfogja az embert, akkor a szemébe könny szökken. Beszélni nem fog. Nagyon ragaszkodóak. Párjukhoz egész életük során ragaszkodnak. Nem is szabad egyedül tartani őket! (Ez egyébként minden papagájra igaz!!!) Kolóniában nyugodtan tarthatóak, nekem 30-40 madárka volt a röpdében. Fészkeléskor sincs veszekedés, verekedés. Egymás fészkeit soha nem dúlták fel. A tojó viselkedése ilyenkor jóval agresszívabb lehet, de ez is egyedfüggű. Szelidíthető, de nyilván ez kolóniában jóval nehezebb feladat. Viszonylag hoszzú a fészkelési idő, mert meghaladhatja a harminc napot. Hangja erőteljes, kolóniában tartva egyenesen elviselhetetlen.

Étrendjét tekintve én köles, fénymag, kendermag, zab, és vegyesen napraforgó. A fekete jóval zsírosabb mag, ezért azt mérsékelten, mert el tud hízni. Ugyanez igaz a kenderre, az is rendkívül gazdag tápanyagban. A hatalmas, erőteljes csőrével játszi könnyedséggel bontja a kendert és a napraforgót is. Szereti a gyümölcsöt, lágyeleséget. Ez fiókanevelés idején kötelező táplálék.

Alá homokot teszünk és semmi esetre sem adunk neki újságpapírt. Ugyanígy nem szabad megengedni neki, hogy ruhát, függönyt rágjon, ugyanis könnyen elakadhat az emésztőszervekben és madarunk éhen fog halni.

2023. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!