Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Több mint 10 éve egyedül...

Több mint 10 éve egyedül tartott hullámos papagájunknak érdemes párt venni?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam hogy társas lények, de a miénk már 10-11 éves kb és egyedül él. Korábban nagymaminál volt, nála nem sokat beszélt, de amióta elhoztuk tőle (2 éve kb) azóta beszédesebb, elevenebb. Sokat foglalkozom vele, engem megkedvelt, de van hogy napokig meg semm mukkan, és szomorúnak tűnik szegénykém. Nem barátságos, szóval nem tudtuk megszelidíteni (nem engedi hogy megfogjuk, ha közel rakjuk hozzá a kezünket néha belecsíp stb, máskor viszont ha közel hajolok hozzá odajön és bökdösi a csőrével az orrom és csipog, szóval "hangulatmadár":)). Ennyi idő után el tudna viselni egy társat? Vagy már hozzászokott hogy emberek között él?
2010. okt. 9. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy társ mindenképpen jót tenne neki,ha mégsem tűrné meg akkor max különteszitek!sok sikert!:)
2010. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 nagyviri ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire szokná meg a párját. Nekem nimfám van, a fiú másfél évig volt egyedül, aztán egyik napról a másikra a tündibündi vállon ülő madárból egy dühöngő őrűlt lett. Tenyésztő tanácsára vettünk neki egy kislányt, azóta megint tündibündi, és a kislány is hamar megszokott minket. És azóta nem unatkozik. 10 éves papagájnál viszont nem biztos, hogy működni fog.
2010. okt. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki. Vigyél egy társat neki, de 1-2napig ülön kalitkába tartsd őket 1más mellett, hogy megszokják egymás jelenlétét. ha már látod rajtuk, hogy izgatottak,akkor átengedheted az új jövevényt.
2010. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
hát én már nem vennék neki társat.
2010. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsó: miért nem? ha te is idősebb lennél, attól még lehetne neked is párod, nemde?
2010. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van ahol azt írják, hogy az első 2 évben vegyél lehetőleg, mert utána már nagyon megszokja az embert, és ha nem viselkedne jól az új madárral, bántaná, akkor külön kéne őket tartani és az új szívná meg. De persze vannak kivételek.
2010. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Úgy látom itt sem egyeznek a vélemények. Én is vacilálok, mert bár ennyi idő alatt nyilván megszokta hogy emberekkel van körülvéve, de amikor egyedül van mert senki nincs otthon akkor sajnálom a kis vacakot. Anno vettem neki egy műanyag madarat, de attól fél mint a tűztől. :)
2010. okt. 12. 14:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én madaram is borzasztó gyáva. Egy idő után viszont megszokja, és nem fog majd tőle félni.
2010. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!