Kezdőoldal » Állatok » Madarak » ?Pár kérdésem van a madarakkal...

?Pár kérdésem van a madarakkal kapcsolatosan, a megjegyzésekbe írom, hogy érthetőbb legyen.

Figyelt kérdés

Valamikor télen kezdtem el foglalkozni a madarakkal, különösen a szarkákkal. Télen többször is raktam ki nekik ételt, amit meg is ettek. Nem tudom ennek köszönhetően-e, de kb április elején két szarka az udvar végén lévő fenyőfa tetejére rakott egy fészket. Azt tudom, hogy annyira meg lehet velük barátkozni, hogy a kezemből is elvegyék az ételt. A probléma az, hogy nagyon elővigyázatosak és ahogy 10-15 m-nél közelebb megyek elrepülnek. Már raktam ki nekik diót úgy, hogy a fa tetejéről azt végignézték és ahogy bementem a házba egyből meg is ették. Ha a fán vannak és a teraszról beszélek hozzájuk nem ijednek meg, csak néznek rám.


Az lenne a kérdésem, hogyan tudnám elérni azt, hogy közel jöjjenek hozzám és a kezemből vegyék ki az ételt és hogy elköltöznek-e, ha sokat zavarom őket? (tudom, hogy tavasszal nem szabad etetni őket)



A kisebb madaraknak csináltam egy teljesen vízálló B-típusú odút, amit márciusban kiraktam egy akácfára. Egy cinege elkezdte a fészek építését, de másnapra el is tűnt és azóta sem tért vissza. Később jöttem rá, hogy lehet a tüskés fa volt a probléma. Áthelyeztem egy körtefára kb. két hete, de nem úgy tűnik, mintha bármilyen madár beszeretne fészkelni.



Ezzel kapcsolatosan mit lehet tenni? Nem szeretném, hogy üresen maradjon.


2023. ápr. 28. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az odúval kapcsolatban: a röpnyílás lehetőleg déli vagy keleti irányba nézzen. A cinegéknél és más odúlakó madaraknál most zajlik az első költés, sok pár már a fiókáit eteti. Másodköltés idején előfordulhat, hogy elfoglalja egy pár. Nekem 10 odúm van (nagy területen) és volt példa olyanra, hogy csak másodköltésnél foglalták el valamelyiket.

Szarkák: mivel vadmadarak, nem előnyös, ha emberhez szoknak. És tényleg ne etesd őket most, találnak elég élelmet, ne szokják meg, hogy embertől kapják.

2023. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szarkák simán kirabolják más madarak fészkét, felfalják a fiókákat, lehet ezért tünt el a cinke. A varjúfélék elég inteligensek, elővigyázatosak. Esetleg ha találsz kiesett szarkafiókát azt nevelheted kézzel, egy ideig ragaszkodni fog, nekem is volt már több is.
2023. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az előfordulhat, hogy a szarkák miatt nem költött ott a cinke. Megeszik a frissen kirepült fiókákat. Esetleg ha távolatbb helyezed el az odút?
2023. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet a szarkák miatt üres a fészekrakásra alkalmas odú.Rokonom kertjében volt egy galamb fészek.Tojtak is oda a galambok tojást,találtak bőven élelmet,vizet és senki se bántotta vagy zaklatta őket mégis elmentek,mert a szarkák elűzték őket,azóta nem jöttek vissza.A szarkákat pedig mivel vadonban élnek és szabadon repülhetnek nagyon nehéz lenne megszelídíteni.Én nem fűznék hozzá Navy reményt,hogy sikerülni fog.Ilyenkor viszont tényleg ne adj nekik kaját.
2023. ápr. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!