Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Némakacsa. Miért törhetett el...

Némakacsa. Miért törhetett el a csontja?

Figyelt kérdés
Nem tudott lábra állni, levágtam. Már a kopasztáskor abnormálisan nyiszlettak-nyaklottak a lábai. Felbontáskor láttam, hogy mindkét combtő csontja el volt törve. Nem találok magyarázatot a dologra.
2023. máj. 5. 20:14
 1/8 LoneWolf:P válasza:
25%
Valószínűleg elhízott és eltörtek a lábai. Valószínűleg valamilyen vitamin hiánya volt. Talán magnézium vagy kalcium.
2023. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kopasztva 1,8 Kg volt, egy éves, hagyományos takarmánnyal etetve, ez szemes takarmányt jelent.

Inkább valami külső hatásra gondoltam.

2023. máj. 5. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Átgázolt rajta a többi kacsa. Kacsáknál sűrűn előfordul, hogy megtapossák egymást ahogy futnak.
2023. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Osszetaposta a többi, esetleg ha több gácsér van, lehet az állandó "erőszak"(😅) okozta.

De inkább összetaposták szegényt

2023. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Úgy gondoljátok, hogy mérgezés kizárt? Van egy szomszéd, aki nem nagyon szereti a jószágaimat, pedig hát némák, meg a kacsaudvar és a szomszéd között van kb 6-8 m. Az nem lehet, hogy a szomszéd mérget dobott át és tönkretette a csontjait?

Azért is fontos, hogy amennyiben mérgezés lenne, úgy azt elfogyasztani nem lehet!!!

Még annyit, hogy hasonló tünetekkel (nem bírt lábra állni) egy másikat is le kellett vágni, amikor vágtuk, a szárnya annak is reccsent, de nem volt ripityára törve a combtöve.

Annak a zúzájában volt betokozódva 3-4 cm-es drótdarab és a tojások nem normálisak voltak. 4 éve foglalkozom néma kacsával, de soha semmi bajuk nem volt, kivéve, hogy benyeltek ezt, azt, de ettől vidáman eléldegéltek tovább.

Gácsér nincs köztük, mert a törzsállománnyal van. Egymást viszont másszák.

Szóval azért lenne fontos tudni valami közelebbit, hogy fogyasztható-e?

2023. máj. 6. 07:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugye ezt te sem gondolod komolyan?! Ha a szomszéd mérgezné őket, akkor már mind feldobta volna a pacskert és nem csonttörés lenne a tünet. Ennyire ne legyél már paranoiás. Ez szimpla megtaposás volt, ami kacsáknál sűrűn előfordul. Csonttörés nélküli taposást pár nap alatt kihevernek. Csonttörés esetén meg ha nem lázas és/vagy nincs gyulladásban, akkor nyugodtan fogyasztható a húsa. Nekem volt olyan kacsám, aminek a felső és az alsó combcsont találkozásánál tört el a lába. Különvettem a többitől, a csont összeforrt, kicsit "kacsázott" onnantól, de túlélte és futni is tudott a maga módján. Szóval van, amikor nem kötelező azonnal levágni. Ha legközelebb ilyen lesz, tapogasd át alaposan, mielőtt levágod, jobb esetben csonttörés nélkül megússzák, csak pár nap pihi kell nekik.
2023. máj. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát az, hogy lázas volt-e honnan tudhatnám. A törésnél véraláfutás volt az biztos, de nem gyulladt. Évek óta van néma kacsám, de ilyet még nem tapasztaltam. Szívósak, masszívak, alig lehet a csontját törni, pláne az egy évesnek.
2023. máj. 7. 19:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha lázas, akkor az egész teste forró, ha gyulladásban van, akkor meg az adott terület meleg. Ha átmegy rajtad egy sereg ember, a te csontjaid is eltörnek.
2023. máj. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!