Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy madár tojást ki...

Kevin3762789 kérdése:

Találtam egy madár tojást ki szeretném kelteni az keltető gép nélkül is ki lehet kelteni?

Figyelt kérdés
2023. máj. 14. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

rövid válasz: nem


A köktéshez megfelelő páratartalom és hőfok kelly utóbbi körülbelül tizedesjegypontossággal. Bármi, ami ezeket a körülményeket biztosítani képes az vagy keltetőgépnek nevezhető, vagy maga a költőállat.

2023. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Abból már nem kelne ki semmi, ki tudja, mióta volt ott.
2023. máj. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Már próbáltam.

Amúgy egy fióka felnevelése 1.5-2 hónap teljes állású munka. Napkeltétől nyugtáig félóránként eszik és melegíteni is kell (testhőmérsékldten tartani) amíg be nem tollasodik. Embernek fogja képzelni magát és sosem tudod majd elengedni.

2023. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki, se kikeltetni nem tudod, de ha sikerülne is etetni biztosan nem, így éhenhalna. Ha mégis megoldod akkor utána? Ketrecbe rakod vagy elengeded és az első macska elkapja, mert semmit nem fog tudni a kinti életről. Nem kell túltolni az állatvédősdit, mert ez nem az, ez kínzás lenne a madárnak.
2023. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hajni.masz válasza:
nem, de ha találsz máskor tojást akkor keltetőgép nélkül és szerintem egyáltalán ne próbáld kikelteni,leszámítva ha már volt más madarad pl.papagály(de még így sem támogatom az ötletet.) Egyrerűen amikor megtalálod, ki ne találd hogy te majd felneveled, abban a pillanatban 2 jó megoldás létezik: ott hagyod (90% ban jó megoldás) megpróbálod megkeresni a fészket (30% mert lehet hogy más madár fészkébe teszed).
2023. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Esélytelen. 38,2-38,5 C fok, ée megfelelő páratartalom kell hozzá. De ha valami csoda folytán ki is kelne, nem tudnád mivel etetni.
2023. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!