Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Odú kihelyezése udvaron ahol...

Odú kihelyezése udvaron ahol kutya is van, mennyire rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ha esetleg kirepülnének vagy gyakorolnak repülni, tartok tőle hogy ha a kutya pont arra van megfogja. Jelenleg nincs sehol kint odú, de a héten már találtam 3 elhunyt kisebb madarat, nem tudom mi a haláluk oka. Nem tudom hogy a kutya fogta-e meg, mert ha elkezd futni felé, a madár gondolom azt észre szokta venni és elrepül. Nincs macska a környéken.


Szerintetek ilyen esetben jó ötlet az odú vagy nem?



2023. máj. 21. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én támogatom a ötletet csak olyan helyre helyezd ki ,ahonnan nem éri el a kutya.
2023. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tegyél ki odukat (de elötte nézz utána, milyen helyekre célszerü, milyen magasra, milyen irányba nézzen a nyílás, stb), a kutya nem sok kárt tud tenni. Ugyanis amenyikeg meg tudja fogni, azt kutya hiányában más ragadozó fogja meg rövid idön belül (mert nem elég figyelmes, életképes), ahogy a természet müködik.

Az elpuszult madárfiókák meg feltehetöen vagy nem lettek etetve, mert az egyik vagy mindkét szülö elpusztult, vagy valami betegségük volt. A ragadozók ugyanis nem hagyják ott, megeszik öket.


Mellékesen nálunk a kertben van több odu, meg egyéb fészkelési lehetöség (bokrok, magasabb fák, stb) is, meg már vagy 30 éve 1-4 cica (változó, a cicák korától függöen egyik-másik elpusztul), de jóformán nem fognak meg madarat, esetleg beteg vagy nagyon bamba példányt igen, de ezeket másik ragadozók úgyis megfognák.

2023. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

igazad van mert sajna nem tudni mi miatt múltak ki, az ólban találtam kettő madarat, de hogy ő fogta meg, vagy elpusztulva találta és bevitte nem tudom.

2023. máj. 21. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!