Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért bántja mindenki a...

Miért bántja mindenki a galambokat?

Figyelt kérdés

Ma unatkoztam, és mivel galambtartásba kezdtem, ezért visszaolvastam az oldalon a galambos kérdések többségét. Én teljesen meg tudom érteni, hogy akik nagyvárosban laknak,azoknak kényelmetlen lehet a sok galamb, hogy állandóan zajt csapnak, összepiszkítanak mindent, és azt is tudom, hogy szabályozni kell a létszámukat, de miért nem lehet a humánus módszereket alkalmazni? Hány helyen láttam a sok "érdekes felfogású embertől", hogy patkányméreg, meg lőfegyverrel írtás....Hiszen ha kiírtottak x számú galambot, akkor jön új a helyére...

De azt sem lehet elfelejteni, hogy nekik is köszönhetjük, hogy a városok nincsenek tele az ÁLTALUNK eldobált ételmaradékokkal, mert feleszik, és így sok fertőzést megelőznek.

A másik, hogy mért nem lehet riasztani, meg megelőzni, például a környékünkön rengetegen használnak szélcsengőt, és papírcsíkokat ragasztanak fel, és ez általában elég is.

És akkor még mindig szóba jöhet a szögesdrót.


Én mindenesetre nagyon szeretem ezeket az állatokat, és engem érzékenyen érint, amikor ezeket a morbid megoldásokat emlegetik fel ellenük, mint a méreg... :(


De arra megkérném a negatív felfogású embereket, hogy ami nem hasznos, azt legyenek szívesek maguknak megtartani.


2010. okt. 18. 16:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Én sem értem az olyan embereket:( Én is imádom a galambokat, ha tehetném akár tartanák is párat, de hát még túl fiatal vagyok hozzá(15).Egyszer egy ember méretű "galamb csapdát" kéne csinálni, amin egy embernek kéne kipróbálni, hogy az milyen érzés.Így aztán tudnák, hogy milyen érzés ez a galamboknak, és akkor talán nem morbid hatású csapdákat építenének, de a legjobb az lenne, ha inkább nem is csinálnának csapdákat.Ha összepiszkítják, feltakarítják, nem nehéz munka, és még mozgunk is akkor legalább(+ levegőn is vagyunk addig).
2010. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok sokkal több...sőt...csak januárban leszek 16 xD De én ilyen állatbarát családban nevelkedtem fel, és szerencsére anyumat is bele tudom rángatni, ha valami állatvédés, állattartás kerül szóba :D

Köszi a válaszodat :)

2010. okt. 18. 16:32
 3/33 anonim ***** válasza:

én uuutálom őket, gusztustalanok, büdösek, és össze szarnak mindent! Bár én mindentől félek aminek tolla, és csőre van!:P


De viszont a másik oldala az, hogy ennek ellenére én soha nem lennék képes őket megölni!:S


22/L

2010. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
53%

Láttál te már nagyvárosi galambot? Bemászik az ember talpa alá szinte,a szélcsengőr emeg a papircsikokra ivesen szarik.. szó szerint és átvitt értelemben is.


"ÁLTALUNK eldobált ételmaradékokkal, mert feleszik, és így sok fertőzést megelőznek."

Sok fertőzést TERJESZTENEK. Nem közvetlenül a galambok,hanem a madarkon élősködő tetvek,bolhák .

Valamilyen megoldással védekezni kellene ellenük,ugyanis a városkban túl vannak szaporodva,ez okoz problémát. Vagy akkor is igy vélekednél,ha a patkányokból rohangálna annyi az utcán mint a galambokbol? Ugyanaz a kategoria a kettő..nem az a gond,hogy vannak,hanem hogy túl sokan- pont azért mert a városban rengeteg kaját találnak,ez persze kivédhetetlen,de a sok hüyle láma még eteti is őket..mintha éheznének:)

Egy szó mitn száz,gondolom ha ellepik a hangyák a házadat nem fogdosod össze egyenként őket,hogy kividd a házból. Amúgy meg a téma teljesen tárgytalan,nem kell sajnálnod őket ,hiszen ha mérgezik is őket nem lehet túl hatásos mert nem fogynak...

És ezt nem azért irtam mert "negativ felfogású vagyok" (ilyen kifejezés nincsen egyébként:D) ,sőt kifjezett állatbarát hirében állok de az sosem jó ha valahol felborul az egyensúly,és a (városi) galamb nem házikedvenc,fertőzéseket terjeszt mint emlitettem. Az utcákon álló megszáradt galambürülék pedig minden csak nem steril.. rengeteg féle korókozó van benne.

2010. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

galamb = szárnyas patkány


lehet ezért

2010. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Ez nagyközség de a szomszédnak van galambja. Azokat rühellem mert egy hétvégén nem lehet aludni mert itt zajonganak meg a tetőn csúszkálnak. Utálom őket.
2010. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%
"Sok fertőzést TERJESZTENEK." Ha be vagy oltva a fertőzések ellen, és egészséges életet élsz(kezet mosol, meg ilyesmi) akkor kevés valószínűséggel kapsz galambtól fertőzést.
2010. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó sajnos ez nem ilyen egyszerű. Ha igy történne,akkor te és én sem kaptunk még volna el soha semmilyen fertőzést (pl nátha) ,ugyanúgy ahogy embetről elkapod elkaphatod állattól is ,hiába mosol kezet. Többet közt a száradó ürülék porzik,viszi a szél,bekerül a légutaidba ugy hogy észre sem veszed. Ez más példa,de én voltma már tbc-s , pedig elhiheted mosok kezet minden nap és a kötelező bgc oltásom is megvolt csecsemőként. A tbc-s ember köpete erősen fertőz,akár évekig is,ugyaniylen módon ahogy a galambszar úgy a köpet is porzik ha megszárad és viszi a szél.Ilyen egyszerű. De ha nem hiszitek el krédezzetek meg egy orvost,vagy egy állatorvost.


És ,hogy más szempontból is megközelitsük a témát a kilónyi galambszar nem is túl esztétikus. Főleg ha a kocsidra,teraszodra,ablakodra szarnak.

2010. okt. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
*minden nap többször
2010. okt. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Igen, elég sok nagyvárosi galambot láttam már, és tudom, hogy milyen szemtelenek tudnak lenni, de mint látjátok már az elején írtam, hogy egyetértek a szabályozásukkal is, de ezért még nem magát a madarat kell utálni, hiszen ha belegondoltok, akkor ők is csak élni akarnak, és gyakorlatilag ugyanazt csinálják, mint az emberek, ki-ki a saját lehetősége szerint.

A második válaszolóban azt nem értem, hogy miért fél a tollas és csőrös állatoktól. De ha a galambokat normális körülmények között tartják, akkor semmiképp sem gusztustalanok és büdösek :) Tapasztalat. Nagyvárosban persze más. De pont az a baj, hogy a legtöbb ember véleménye a galambokról innen származik.

A harmadik válaszolónak üzenem, hogy őt sem tartom nehéz felfogású embernek, hiszen persze, aki egész életében (vagy sokáig) olyan helyen él, ahol 1000 számra élnek galambok, ott hamar meg lehet unni a kontárkodásukat.

Köszönöm a további válaszokat és véleményeket! :)

2010. okt. 18. 16:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!