Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért bántja mindenki a...

Miért bántja mindenki a galambokat?

Figyelt kérdés

Ma unatkoztam, és mivel galambtartásba kezdtem, ezért visszaolvastam az oldalon a galambos kérdések többségét. Én teljesen meg tudom érteni, hogy akik nagyvárosban laknak,azoknak kényelmetlen lehet a sok galamb, hogy állandóan zajt csapnak, összepiszkítanak mindent, és azt is tudom, hogy szabályozni kell a létszámukat, de miért nem lehet a humánus módszereket alkalmazni? Hány helyen láttam a sok "érdekes felfogású embertől", hogy patkányméreg, meg lőfegyverrel írtás....Hiszen ha kiírtottak x számú galambot, akkor jön új a helyére...

De azt sem lehet elfelejteni, hogy nekik is köszönhetjük, hogy a városok nincsenek tele az ÁLTALUNK eldobált ételmaradékokkal, mert feleszik, és így sok fertőzést megelőznek.

A másik, hogy mért nem lehet riasztani, meg megelőzni, például a környékünkön rengetegen használnak szélcsengőt, és papírcsíkokat ragasztanak fel, és ez általában elég is.

És akkor még mindig szóba jöhet a szögesdrót.


Én mindenesetre nagyon szeretem ezeket az állatokat, és engem érzékenyen érint, amikor ezeket a morbid megoldásokat emlegetik fel ellenük, mint a méreg... :(


De arra megkérném a negatív felfogású embereket, hogy ami nem hasznos, azt legyenek szívesek maguknak megtartani.


2010. okt. 18. 16:14
1 2 3 4
 31/33 NanoBattery ***** válasza:
Na szóval... :(
2011. aug. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 NanoBattery ***** válasza:

Egyébként ezt az egészet még csak a koca galambászokra nem is lehet fogni.

Ugyan is, nem a koca galambászok viszik el az otthonuktól kedvtelésből több száz km-re a galambjaikat, hogy SPORT címszóval illetve azt, úri kedvtelésből szabadjára engedjék Őket.

Puszta hobbyból elengedik őket, majd abból az xx számú galambból, ha elvész a galamb, az már nem biztos, hogy valaha is haza kerül.

Ha meg még is, akkor arra halál vár, mert 99%-a a Galambásznak rögvest tépi is el a nyakát és jobb esetben a fazékba kerül vagy dobja oda a kutyának vagy macskának a birka, (tisztelet a kivételnek), bár olyannal még nem futottam össze… :(

Szóval, az a galamb még jobban is jár, ha nem megy később vagy másnap haza, mert az nem alkalmas a röptető verseny Galamb tenyésztésére. :(

Ugyan is az, amelyik elvész, annak az utca az egyetlen megmenekülése.

Ha viszont a gyűrű alapján esetleg visszakerül is a gazdájához, valószínűleg ugyan úgy a halál vár rá, és szintén a jobb esetben a hétvégei fazékba kerül. :(

Szóval megint jobban jár, ha az utcán maradt szerencsétlen, ha élni akar és nem egy becsületes Galambász, Galambdúcába ment be… :)

Ha viszont a Galambász, kinek a Galambdúcába bement és kizavarja, mert tart a fertőzés veszélyétől, arra megint csak az utca pora vár szegény párára. :(

De van olyan Galambász is, ki örül neki, ha egy gyűrűs galamb áll a házhoz, mert ingyen egy feltehetőleg értékes Galamb állományfrissítéshez jutott ez által és annak elkerülése érdekében, hogy esetleg megbukjon vele, fogja és levágja a lábáról az azonosító gyűrűt. :(

Na most, ha nem különíti el és hagyja, hogy a többivel együtt egyen-igyék és járjon ki-be a Galambdúcba, szintén meg van annak a lehetősége, hogy a galamb, miután jóllakik és erőre kap, útnak indul, mert a honvágya haza húzza… :(

Ezzel csak azt akartam elérni, hogy mielőtt patkányoznak azok, kiknek halvány galambfingjuk sincs a Galambok életmódjáról és tartásáról, valamint a szerethetőségükről, azoknak is legyen némi Galambfing fogalmuk, hogy kik azok, kiknek köszönhetik a Városi Galambok áldását, mielőtt Mérget és Ólmot tömne a begyükbe… :(

2011. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Virus Inc. válasza:
Ember! Azt el tudom képzelni, hogy szereted az állatokat, azt is fogom, hogy talán galambokkal is foglalkozol, de azt már nem vágom, hogy azt képzeled, hogy nem terjesztenek betegséget. Kislányom 12 éves, beteg, Canadában töltöttünk 1.5 évet mire az ottani orvosok rájöttek arra hogy a galamb ürülékétől lett beteg. Elköltöztünk a belvárosból! No ennyi, a többit képzeld el. És mindenki gondolkozzon el azon, hogy a galamb milyen éllőlény, ő nem állat! Csak egy vírusgazda, baktérium hordozó
2012. júl. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!