Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik a jobb a Hullámos a...

György Ádám kérdése:

Melyik a jobb a Hullámos a Nimfa vagy a Rozella Papagáj?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Kezdőnek mindenképpen a hullámosat ajánlom. A nimfa is jó, de készülj fel, hogy ha berág, 2x akkora hangerőn tolja a rikácsolást!

Rozellát kiskedvencként viszonylag ritkán tartanak több okból is. Annyira nem szelídül meg, mint egy huli vagy egy nimfa, max ha fiókakorától neveled. Viszonylag nagy testű, amihez igen nagy mozgásigény is tartozik, szeret sokat repkedni. Kalitkában csak összetöri magát, de a farktollait biztos. Szóval neki már legalább egy kisebb röpdét kellene biztosítani.

Pedig szépségében is nálam a Rozi a nyerő.

2010. okt. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 nagyviri ***** válasza:

Kezdetnek én is a hullámost, vagy a nimfát ajánlanám.

Nekem nimfáim vannak, és nagyon jó fejek, bár ha rájuk jön a rapli, akkor kikergetnek a világból :D Tényleg képesek 200 decibellel üvölteni, pláne kánonban...

Ha fiatal példányt veszel és sokat foglakozol vele, nagyon kézhez szelídül. Bár, amikor nyáron hajnali fél 5-kor a vidám hahózására ébredek, akkor már nem vagyok olyan happy...

Ja, és rágás mániás. Ha reptetem, akkor négy szemmel sasolom a két madarat, mert mindent megkóstolnak :D De ezeket leszámítva tényleg nagyon jó pofik, és sokat nevetek rajtuk, mert nagy bohócok is egyben.

2010. okt. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hullámos. Nekem 4 is volt és nagyon édesek, okosa, könnyen taníthatóak, nem olyan hangosak.
2010. okt. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az mennyire hatásos ha kézzel nevelt , fiatal Nimfát veszek ?
2010. okt. 24. 12:12
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Én azt olvastam egy nagyon "okos " szakkönyvben,hogy a kézzel nevelt nimfák gyakorlatilag szemilyiségzavarosak,ugyanis az embert tekintik fajtársukak.Szóval,ha egyedül van,és éppen nem tudsz vele foglalkozni,iszonyatos műsort csinálnak.A könyv írója tapasztalt madártartó,és nagyon elítéli azokat a tenyésztőket,akik a profit miatt kézzel nevelik a madarakat.Az csak akkor elfogadható,ha a szülő nem neveli vmi miatt a fiókát.
2010. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, ha kézzel nevelik az olyan, hogy téged illetve a nevelőjét fogja a szüleinek illetve fajtársának tekinteni, és úgy már nem rakhatod félre, hogy ma sokat kell pl tanulnom és nem érek rá vele fogalkozni. Napi több órás szeretgetést igényel.

De ha ezt tudod vállalni, akkor csak ajánlani tudom. Igaz, így 1-2 ezerrel drágább lesz, mert ugye nem semmi feladat kézzel felnevelni egy pici madarat.

2010. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nagyviri ***** válasza:
Én nem kézzel nevelt nimfát vettem, és ugyanolyan szelíd lett, mint ha kézzel nevelték volna, igaz sok "munkánkba" került. Viszont a párja kézzel nevelt volt, és nem látom rajta, hogy bármi személyiség zavara lenne. Nagyon jól elvannak együtt, de minket is sokat "foglalkoztatnak". Egyáltalán nem agresszív egyik sem, és nem is félnek tőlünk. Nekünk is azt mondták, ha párt veszünk a nimfánknak, akkor majd nem fog velünk foglalkozni, de nálunk pont az ellenkezője lett. A régi bútordarab madár megtanította az új jövevénynek a házi szokásokat, úgyhogy nálunk most már két madár horpaszt esténként az én vagy a férjem vállán.
2010. okt. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
en is inkabb a hullamost ajanlom kezdoknek ,mert nincsen vele sok baj es nagyon aranyos.
2010. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sacuska ***** válasza:
33%
a nimfa rozellát ne vegyél mert az nagyon agresszív és nem lehet megszeliditeni higgy nekem mert nekünk 3 röbdénk is van és van egy csómó papagáj meg galamb és eladtuk a rozellát mert nagyon agresszív ja és van egy ninfánk meg több is van de ő a legaribb ugy hívják hogy pákó és nagyon cuki rá szál a fejedre meg ilyenek ugyhogy NIMFÁT VEGYÉL ::)
2010. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!