Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Beteg a hullámospapagájom....

Beteg a hullámospapagájom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt 3 hullámospapagájom amik közül az egyik elpusztult.Nemtudom mitől lehetett nemnagyon tudott enni,ugy nyitogatta a csőrét mintha nem kapott volna levegőt és állandóan gubbasztott.Már annyi ereje se volt hogy repüljön.Voltam állatorvosnál,állatgyógyszertárban vettem gyogyszert amit a vizükbe kellett belerakni de nem használ.Pár napra rá a másik papagájon is lebetegedett ő se kap levegőt és nehezen tud enni.Nemtudom mi lehet ez valami fertőző betegség.Az egészséges papagájomat külön kalitkába tettem nehogy ő is elkapja.Mi lehet ez a betegség és hogy kaphatták el?Bent vannak a szobámban tiszta meleg helyen vannak nem értem :(
2010. okt. 23. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is átéltem anno a kis papagájommal. A tátogó csőr meg a gubbasztás arra utalhat, hogy bizony szegény jószág megfázott. -Az orrlyukai nincsenek beragadva? Az enyémnek be volt.Állatorvos mit mondott, mi baja? Az ilyen kis állatokat sokszor nehéz gyógyítani. Nekem akárhány papagájom volt eddig, ha állatorvoshoz kellett vinnem őket,akkor nemsokára meghaltak. (Megfázás, tojógörcs stb. :-( )Lehet, hogy én vagyok ilyen szerencsétlen.

Esetleg melegíthetnéd infralámpával időnként egy keveset. Nekem javasolta anno a doki. Csak ne sokat, és vigyázz, hogy ne világítson a szemébe nagyon. (Esetleg letakarod egy takaróval a kalitkát, és úgy melegíted.) Ezen felül nem tudsz mást tenni, mint követed a doki utasítását.

2010. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De meleg fűtött helyen vannak állandóan ugy hogy tudnak megfázni?
2010. okt. 23. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Könnyen huzatot kapnak! Ablak,ajtó közelébe nem szabad őket tenni, és este is le kell takarni őket. Nekem 4 papagájom volt és egyiknek sem volt ilyen problémája.

Vannak tipikus papagájbetegségek,mikor annyira elgyengülnek,hogy csak gubbasztanak a földön,és a lábukra se nagyon tudnak ráállni. Ez ellen sajnos nem lehet mit tenni...

2010. okt. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kilométerre van az ajtótól meg az ablaktól a kalitka.Ablakot egyáltalán nem nyitogatom főleg ilyenkor nem mert én is fázós vagyok ajtó meg csak akkor nyitom ha jövök-megyek.Soha nem raktam őket hideg helyre és olyan helyen sincsenek ahol huzatot kaphattak volna.Hétfőn el akartam vinni a beteg papagájomat de sajnos ma reggelre elpusztult :( Az állatorvost hiába hivogatom nem veszi fel a telefont.Hétfőn mindenféleképpen el megyek az állatorvoshoz mert a megmaradt papagájom ugyan egészségesnek tűnik de félek hogy ő is elkaphatta a másik kettőtöl :(
2010. okt. 24. 09:18
 5/8 anonim válasza:
Az enyém is pont ilyen betegség miatt pusztult el.A pofija kicsit puffadt volt és a szemét se nyitotta ki.
2010. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Voltam az áéllatorvosnál felboncolta az elpusztult papagájt teljesen ledöbbentünk.Trichomonadosis le is írta nekem papírra a betegség nevét meg lefényképezte a papagájt is mert ez a betegség a galamboknál fordul elő ilyen a papagájoknál igazából nemis szabadna lennie.Fertőző betegségA Begyében is volt ilyen sárga kőszerű darabka ami elzárta az emésztését és attól pusztult el a helyén meg ijen fekélyes micsodák voltak :( mondta az állatorvos hogy ilyet még soha nem látott

Sajnos a harmadik papagájomnak is megvannak számlálva a napjai :'(

2010. okt. 25. 20:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Hol laktok? Olyan helyen, ahol a párkányra vagy az erkélyre sok városi galamb jár? És ugye szellőztetés miatt csak ki kellett nyitni az ablakot. Sokszor ennyi is elég, a galambok fertőzött ürülékét akár a cipődön is beviheted a szobába. És ennyi is elég, sajnos.
2010. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha felfujja a tollait és szaporán veszi a levegőt biztosan megfázott! Infra lámpával melegítsd de úgy hogy a kalitka egy sarkába ha túl melege van félre tudjon húzodni!
2010. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!