Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kis sándor papagájomat hogyan...

Kis sándor papagájomat hogyan szoktassam kézhez?

Figyelt kérdés

1 éves, lány, tegnap került hozzánk. Nagyon kíváncsi, ha beteszek vmit a kalitkába akkor azonnal érdeklődik felőle, tetszenek neki a játékok, játszik velük, eszik, iszik rendesen. Kb 2-3 óra alatt feloldódott a kalitkában, de tőlem nagyon fél, meg úgy mindenkitől, ha közel megy valaki azonnal átfut a kalitka másik végébe... Ma kb egy óráig tartottam bent a kezemet egy banánnal, hátha belekóstol de 10 percig folyamatosan rohangált, után leült a lehető legtávolabb a kezemtől, ez kb 20 centi volt és onnan nem mozdult. Folyamatosan beszélek hozzá, énekelek neki, hogy szokjon engem, meg kicsit fellazuljon. Ja és még csak akkor hallottam a hangját mikor kivették az állatkereskedőben a kalitkájából, mióta itthon van meg sem mukkant. Meg fog? Mikor? Mit csináljak, hogy ne féljen tőlem és hogy kezes legyen?

Előre is köszönöm a válaszaitokat.


2010. okt. 25. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

lány a papagáj és kis sándornak hivják?

:D:D:DDD:D:D:D:

2010. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen..
2010. okt. 25. 17:37
 3/3 anonim válasza:

Én is mostanság vettem egy kis sándor papagáj, csak nekem annyiban van előnyöm, hogy elveszi kézből meg tenyérből a kaját, de egyébként nincs kézhez szokva annyira, hogy felmásszon a kezemre sőt. Inkább otrombán meg szokott csípni. Sajnos a szülök által nevelt madár jóindulatát elég nehéz elnyerni, de nem lehetetlen. A szokásos "közhely", hogy tényleg nagyon sok türelem és odafigyelés kell. Érdemes átnézni egyébként biológiából az etológiát, vagyis a viselkedéstant. Én már nem is neten kerestem a megoldást, hanem megpróbáltam magam rájönni.


Habituáció (megszokás): Az egész állatvilágban megfigyelhető egyszerű tanulásfajta: az állat megszokja egy adott inger gyakori jelenlétét és nem válaszol rá. Negatív tanulás, mert az állat megtanulja, hogy mire ne válaszoljon.


Szerintem ezt a tulajdonságot lehet leginkább bevetni a szelídítésnél. Linkelek egy videót is, ami szerintem erre épül. Jó ha tudsz angolul, de lényeg igazából a második felén van.


[link]


Sok szerencsét a madárhoz!

2010. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!