Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet hullámos papagájt...

Hogyan lehet hullámos papagájt megszelídíteni?

Figyelt kérdés
Gyakran kiveszem a kalitkából és beszélek hozzá, de még mindig nagyon nehéz megfogni, nagyon menekül a kezem elöl, és kerreg.
2010. nov. 1. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem szabad piszkálni, hagyni kell, hogy ő kezdeményezzen :)

Nekem olyan az egyik, hogy gond nélkül rá száll a kezemre, ha kirakom de harap, és úgy tűnik mintha agresszív lenne. Akkor most mi számít szelídnek :)? Szerintem az is papagájtól függ, hogy mennyire szelidíthető.

2010. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tettem, hogy kézből etettem. Először kicsit vonakodott, de a finom falatokat végül kicsipegette az ujjaim közül. Aztán ahogy telt az idő, kiengedtem a kalitkából hadd sz**ja szét a szobámat (persze hogy nem ez volt az eredeti cél :D ), és tenyérből etettem amikor nem szállt be a kalitkába enni.


Mindenesetre csukd be az ablakokat, ajtókat, nehogy esetleg megszökjön vagy történjen vele valami! Továbbá ne is éheztesd, ne kényszerből kelljen ennie, úgy nem szerzed meg a bizalmát.

2010. nov. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hagyni kell, hogy a kalitka nyitott ajtaján egyedül jöjjön ki, először kisétál, majd talán repked is, a kézből etetést én is nagyon javasolnám, nekünk panelban vastag padlószőnyegünk volt, ha leszállt mindig beleakadtak a karmai - borzasztó volt szegénynek,meg nekem is míg kiszabadítottam!
2010. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!