Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy vegyem rá a szülőket, h....

Hogy vegyem rá a szülőket, h. kaphassak 1 papagájt, esetleg 1 pintyet?

Figyelt kérdés
Sehogysem engednek,mindig aztmondják,h. büdös,meg hangos..:( Pedig én annyira szeretnék egyet,és gondoznám is..:(
2010. nov. 4. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Tényleg hangos, de büdösnek egyáltalán nem büdös, ha rendesen van gondozva. Én is nehezen vettem rá a szüleimet a papagájra, de addig könyörögtem, míg megengedték.
2010. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

ha veszel, szerintem mindenképpen párban vedd őket, szomorú egy magányos kismadár. És nem szaporodnak, ha nem teszel be nekik fészket a kalitkába-nekem is párom van, 3 éve és nem szaporodnak, nem is fognak. Ami meg a ricsajt meg a szemetelésüket illeti, akkor már mindegy hogy egy vagy kettő.

2010. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
szerintem meg nezz meg egy filmet valami olyan temaba hogy allatkinzas,meg ilyenek. te orulnel neki ha beraknalak egy furdoszobaba,es az eletedet ott kene letoltened? komolyan kerdezem. mindig is eliteltem az olyan embereket akik madarat tartanak egy pici kalitkaba. a madarak szabadsagat elveszi. nem tud soha tobbe repulni,nem szabad. allatkinzasnak tartom.
2010. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én madaraimnak tágas a kalitkája, ezen kívül minden nap kiengedem őket repülni a szobába, és addig maradnak kint amíg jól esik nekik, mikor megunják, maguktól visszamennek a kalitkába. Nyáron, jó időben kirakom őket az erkélyre, élvezik a jó időt. Egyáltalán nem állatkínzás, ha ilyen körülmények között van tartva. Azok a madarak, akiket állatkereskedésben veszel, csak jobban élnek párosával valakinél egy kalitkában, mint a boltban összezsúfolva a ketrecben.
2010. nov. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha igy tartod oket valoban nem allatkinzas. barcsak mindenki igy tartana a madarait.
2010. nov. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos sokan megveszik ezeket a picike kalitkákat, aztán legtöbbször a röptetés ideje is egyre csökken, majd el is marad.

Nálam 100*80*40-es kalitban vannak, minden nap kijönnek röpködni, maguktól visszajárnak. Ja és egy pár zebrapintyről van szó.


Hát a papagájt több mindenre meg lehet tanítani, de ha rákezdi, csak bírjátok füllel.

A pintyek halkak, bár csacsogósak, de nincs olyan hangerejük, abszolút elviselhető. Viszont rettenetesen koszolnak!


Vagy említsd meg a szüleidnek a kanárit! Egyedül tartható, a hím szépen énekel.

2010. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én már ugyan nem vagyok gyerek. 26 éves nő vagyok. De amikor nekem nem engedték meg, én azt csináltam, hogy a tudtuk nélkül megvettem az állatkát és hazavittem. Aztán már nem dobták ki. És én meg boldog voltam. :)

Most is volt egy ilyen eset. Férjem nem engedte, hogy legyen hörcsögöm, én meg megvettem nélküle. 1 napig haragudott rám, aztán másnap már minden a régi volt. Most meg épp egy nagy ketrecet tervezek venni a hörimnek a férjem tudta nélkül. Muszáj egy nagyobb, jobb, játékosabb ketrec a hörinek, hogy jól érezze magát a kis otthonában. Ezt a férjem úgysem értené meg, így megveszem nélküle, legfeljebb haragudni fog, majd megbékél...

2010. nov. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek..:D Lehet,h. bepróbálkozok 1 kanárival,az úgyis szépen énekel..És persze én is kiengedném,meg nagy is lenne a kalitkája,mert azért az téll. durva lenne,ha ott élné le az életét..:(
2010. nov. 4. 17:13
 9/9 anonim válasza:

Régen nekem sem akarták engedni. de igazábol eggyáltalán nem büdös csak a magokat szórja szét

hangosnak meg nem mondanám. vagyis hát nevelés kédése ha azt akarod hogy ne csipogjon takard le eggy sötét ruhával de úgy hogy kapjon levedőt eggy idő után megszokja és ha letakarod csöndbe lesz.

eggy hörcsöggel sokkal több gond van egyébként.

nincs olyan ismerősöd esetleg akinek van??

mert akkor kölcsönkérhetnéd tőle egy-két napra és a szüleid is meglátnák hogy nem hangosak:)

sok szerencsét :)

2011. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!