Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a hím és a tojó törpepapagájt?

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!

A törpe papagájok nemének megkülönböztetése nem egyszerű.Sok éves tapasztalattal is nagyokat lehet tévedni. Legegyszerűbb a "tojócsont"óvatos kitapintása.(Mikor a madarat a kezünkbe fektetjük, persze kesztyűben, mert a törpék nagyokat tudnak csípni, és nagyon finoman a popsijuk körül megtapogatjuk a tojó, vagy medencecsontot.Ha a madár tojó, akkor az ujjunk hegyével érezzük, hogy a rés nagyobb, ha azonban hím a madarunk akkor ez a csont majdnem összeér. A másik lehetséges megkülönböztetés a fejek megvizsgálása. Ehhez azonban jó szeműnek kell lennünk, és észre kell venni az igen apró különbségeket. A hímek feje szögletesebb, robosztusabb, míg a tojóké, gömbölyded, lekerekített.Nagyon meg kell nézni őket, nehezen lehet megkülönböztetni.Az is egy megoldás, ha semelyik módszer nem válna be, hogy a költési időben belekukkantunk az odúba.Ha 10-14, vagy annál több tojást látunk, akkor két tojó szorgoskodik, és be kell szerezni hímet:)

Remélem segítettem valamennyire:)

Sok sikert, és főképp örömöt a kis törpékhez, imádom őket, nekem is vannak.

Üdv: Ildikó

2009. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Végre valaki tudja!Kb.1hónapja kérdezgetem.Fogdosni nem akarom,az egyik ígyis félős,őt nemrég kaptam.Nagyon sokat néztem őket,és az egyiknek a homloka laposabb,a halántékánál egyenesebb vonalú,karakteresebb arcú,a másik madárnál finomabb vonalu,kerekebb fejü.Ő nyugodtabb természetü.Lehet,hogy szerencsém lesz?A költési idő mikor van náluk?Rakok nekik odut, hátha. És köszönöm!
2009. jan. 10. 11:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sziia!

Nna, akkor nagy a valószínűsége annak, hogy egy párod van. A költési idejük attól függ,,,ha kerti volierben tartod őket, ami most nem ajánlatos,mivelkönnyen megfázhatnak, kedvelik a meleget, mint minden papagáj.Ha lakásban vannak, az is lehet, hogy pár hét múlva fiókák fognak az odú aljában csicseregni:)de nem kell elbízni magad.Lehet, hogy elsőre nem is fognak foglalkozni az odúval, de tapasztalataim alapján, amilyen kíváncsiak, biztos, hogy megnézik, mi is az. Ne aggódj, ha kicsit átalakítják saját ízlésüknek megfelelően az új kérót, nekem nem egy odúmat szedték szét teljesen, ezért tudom javasolni, hogy, ha teheted, az odút a kalitka belsejébe tedd, így nem fognak elszökni. De ha lakásban vannak, akkor nincs gond,meglehet őket fogni, persze ha nincs a közelben egy nyitott ablak.;)Szóval ha kedvük tartja, jó helyen vannak,nincsenek folyton zaklatva, és olyan pár, ami hajlandó költeni is , akkor sima ügy, lesznek fiókák.

Jah és még annyit, hogy az első költés nem mindig sikeres!!Sokan hibába esnek és egyből új párt vesznek madaraknak, pedig nem kell!!!Először csak "próbálkoznak", hisz a fióka vállalás nem kis dolog:)

Akkor, jó madarászást:)

2009. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbálom az odut, nekem a lakásban vannak, de akitől vettük, az kint tartotta őket.Egy meg is fagyott neki.De tavaszra szeretnék kinti röpdét.Jó hogy mondtad az odu szétszedést.Majd figyelek! Köszönöm a válaszod!!
2009. jan. 10. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!