Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen kismadarat ajánlanátok...

Milyen kismadarat ajánlanátok "kezdőknek"?

Figyelt kérdés

Állattartóként nem vagyok kezdő, hosszú évek óta van két ékszerteknősöm, a tesómnak hörcsöge, egerei, halai. Szóval van fogalmam, mint jelent kisállatot gondozni. De a madár az mégis más. :)

Soha nem tartottam még madarat, de egy ideje gondolkodom rajta, hogy talán szeretnék egyet. Nem most azonnal, kapkodva, előbb utánanéznék, utánaolvasnék. Nagyon "rikácsolós" kismadarat nem szeretnék, bár egyikre sincs ráírva, hogy mennyire hangos. :) Ez valamilyen szinten velejár, ha már madár. Pinty? Papagáj? Mi egyéb jöhetne szóba? Tapasztalt madárgondozók jó tanácsait várom. Köszönöm előre is. :)


2010. nov. 7. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
kanári a legjobb kezdőnek vagy zebrapinty az szaporodik is könnyen, ha azt is akarsz egyből.
2010. nov. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hullamos papagaj nekem is most an eloszor egy parom vagyis csak egy darab ma halt meg a kissebik :S egy papagajtenyesztohoz fordultam segitsegert es o azt mondta hogy sok papagaj meghal kiskoraban mert "nem érett az életre":(
2010. nov. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oh, nagyon sajnálom. Veszel másikat az egyedül maradt mellé? Egyébként tényleg, párban érdemes venni, vagy egyedül is "elvannak"? Bár párban szép az élet, azt mondják ugye... :)
2010. nov. 7. 12:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Így van, párban szép az élet!


Nos papagájnak az egyetlen hátránya, hogy szinte mindegyik dobhártyaszaggatóan tudja nyomni a rikácsolást. A pintyek csacsogósabbak, viszont hangerőben eltörpülnek a papeszok mellett, lényegében mindegyiknek nagyon kellemes énekhangja van. Velük viszont az a baj, hogy hihetetlen mértékben koszolnak, jobban, mint a papagájok!


Kezdőnek pintyek közül a zebrapintyet ajánlom, ők azért elég "strapabíróak" és pár száz forintért már hozzá lehet jutni. A többi pintyféle már kényesebb, mind hőmérsékletre, kajára stb.


Ha papagáj mellett döntesz, akkor a hullámosat, nimfát vagy a törpét ajánlom. Könnyen szelídülnek.

2010. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. nov. 7. 15:58
 6/9 nagyviri ***** válasza:

Nimfa papagjt ajánlom, nekem is az van kettő. Nagyon jó fejek, könnyen szelidíthető, igaz kicsit lármásak, pláne, ha kánonban nyomják.

Rumlit is nagyot tudnak csinálni, főleg, ha már olyan szelídek, hogy ki lehet őket engedni a szobában. Mindent megrágnak válogatás nélkül, ezért nagyon kell öket sasolni, hogy mikor mit művelnek, föleg, ha csendkúráznak reptetés közben. Ha visít, akkor éppen nem disznóságot művel, de ez percek alatt változik. De én imádom őket, és minden leendő madár tulajnak ajánlani tudom a nimfát.

2010. nov. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tíz éve tenyésztek madarakat.

Kezdőknek leginkább:

Pintyek közül zebra-,sirályka-,rizspintyet;


papagájok közül:hullámos(bár elég hangos tud lenni, és folyamatosan),nimfa(ő lényegesebben halkabb, de tud hangos lenni) énekes papagáj(kellemesen énekel) és a személyes kedvencem a kecskepapagáj(ő halkan "mekeg" kezdőknek is tudom ajánlani)


A kanári tartása se különösebben nehéz(és szépen fütyül) ahogyan a gyémántgerléknek sem(ők abszolútt halkak)

És még egy kedvencem a kínai törpefürj.

Ja és szerintem egyik medarat se tarsd egyedül.Ha nem akarsz utódokat akkar azonos neműeket is tarthatsz együtt.Csak ne egyedűl.

2010. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Párban tartsd, ez az egyik legfontosabb.

Lehetőleg röpdét, ne kalitkát csinálj. Különben elsorvad a mellizmuk mert nem bírják használni, tüdejük is "veszít". Próbálj meg minnél több szakirodalmat olvasni, fórumokra fellépni (index.hu, idre.hu, parrotland.hu) segítenek szívesen.

2010. nov. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további hozzászólóknak is a kommenteket. :)
2010. nov. 13. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!