Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kézhez akarom nevelni és meg...

Kézhez akarom nevelni és meg akarom tanítani beszélni a nimfapapagájomat, még fiatal (az üzletben ezt mondták) és fiú. Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Amikor először benyúltam akkor megijedt és kb.20percig futkosott a kalitka alján mire lehyugodott, utánna meg csak a gyorsaságomon múlott hogy nem csípett meg. Beszélek hozzá.

Másik probléma hogy lehet nem találja meg az itatot, mert még nem láttam inni, és a víz sem fogy nagyon( lehet párolgás is).


2010. nov. 10. 15:45
 1/1 nagyviri ***** válasza:
Jól kezdted, a nevelést, csak ne add fel. Beszélj sokat hozzá, és fütyülhetsz is neki. Ha a kalitkába benyúlsz, akkor próbálj valami csemegét adni neki, amit szeret, hamarabb megszokja a kezedet, és nem fog csipkedni felé. Csak fél tőle, azért csipkedne. Sok vizet nem iszik, nálunk az önitató nem vált be az elején, mert nem ismerte. Kis fém tálkát vettem neki, amit a kalitka oldalára fel lehet akasztani, én olyat tettem fel neki, hamar leesett neki a papírtantusz. Ha ráül az ujjadra, majd próbáld reptetni is, mert imád repülni és kinnt garázdázni, bár ahhoz is idő kell, amíg megszokja. Valószínüleg nem nagyon akar majd először kijönni, de pár nap alatt rá fog kapni, és utána már nagyon jól fogja érezni kinnt magát. Viszont figyeld folyamatosan, mert imád mindent megrágni, ami a csőre elé kerül. Nem szerencsés, ha ez pont kábel vagy valami értéktárgy... Ha már kinnt is az ujjadon elcsücsül, akkor próbálkozhatsz vele énekelni, vagy beszélni tanítani, bár ez egyedfüggő, nem minden madár tanul meg beszélni. A miénk sem tanult meg, viszont a chio reklám szlogenjét hibátlanul fütyüli,arra tök süket volt amire mi próbáltuk tanítani. Sok szerencsét hozzá, nagyon jó fej lesz, ha megszelidül, sok örörmöt fog neked okozni.
2010. nov. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!