Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék madár etetőt készíte...

Szeretnék madár etetőt készíteni vagy jó az ami van?

Figyelt kérdés
van egy madáretetőnk ami zárt csak egy kis ajtaja van esetleg ha oda beteszem a magvakat szalonnát stb észreveszik?már tavaly ősszel laktak benne kis madarak de idén nem jöttek vissza vagy pedig csináljak valami nyitottat?és miket tegyek bele?
2010. nov. 25. 22:17
 1/5 A kérdező kommentje:
vagy már késő kirakni?
2010. nov. 25. 22:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd ki nyugodtan, biztosan észreveszik. Most még meleg van, talán azért nem járnak rá.
2010. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tél folyamán sosem késő kirakni, sőt addig gyakorlatilag fölösleges is míg nincs hó és tartós 0 fok körüli hőmérsékletek. Én pl. pont tegnap töltöttem fel az egyiket a három etetőből de madarat még nem láttam rajta. De mostmár nagyon mondják a rossz időt, ugyhogy pont időszerű kihelyezés.

És az eetőről. Szerintem annál jobb minél nyitottabb egy etető, egyrészt mert könnyebben berepülnek a mdarak, és könnyebben ki is tudnak repülni, ha esetleg macska vagy hasonló megzavarná őket. Ilyenek: [link] Innen egyébként rendelhetsz is, ha nem magad akarsz eszkábálni.

És hogy mit tegyél az etetőbe. Ami alapvető az a fekete szotyolo, egyrészt olcsóbb mint a csíkos és több olajat, zsírt is tartalmaz, ami a madaraknak fontos. Továbbá a cinkegolyót is nagyon kedvelik, amit bárhova egy fára vagy az etető külsejére ki lehhet akasztani. Nagyon szeretik az aprítot diót is. További kiegészítésnek lehet nekik kirakni aprómagvakat (kölés, fénymag, repce, négermag, lenmag, kendermag) is mondjuk összekeverve a fekete szotyival. Változatos, tápláló eleség minden énekesmadarunknak. És igen szalonna, marhafaggyú is mehet, de kizárólag nyersen, sózatlanul.

Egyébként ha megengedsz egy megjegyzést, ha kertesházban laksz, az etető alá is szórj kaját, mert pl. a pintyfélék (fenyőpinty, verebek, tengelic, zöldike) szívesebben keregélnek a földön, ellenben az etetőbe leginkább csak a cinegék repülnek. Legalábbis ez az én megfigyelésem, nálunk van hogy 20-30 madár is a földön keresgél, miközben az etetőbe vannak kb. öten.

2010. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, elég hosszú lett. :) Ja és hülyén hangzik, de itatót is rakj ki nekik ha van lehetőséged, mert ugye befagyott vízből nem nagyon tudnak inni. Ha kiraksz, az etetö közelébe tedd és figyelj hogy ne legyen befagyva.
2010. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem jó lesz
2010. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!