Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma letojta hullámosom az első...

Ma letojta hullámosom az első tojást aminek nagyon örülök, viszont mivel ez az első ilyen esemény életemben segítségre lenne szükségem, bővebben lenn?

Figyelt kérdés
Mikortól kezdjem el vizsgálni a tojásokat, és mit kell néznem rajtuk, esetleg most adjak valami más eledelt neki, vagy majd csak mikor kikeltek a kicsik, és akkor majd mivel kellene etessem őket?
2010. dec. 3. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem akarom elvenni a kedved, de attól hogy tojt, még nem biztos, hogy ki is tudja kelteni a fiókát. Nem kell a tojásokat vizsgálgatni, hagyd békén a madarat. Kb. 3 hét alatt kel ki a tojából a kicsi. Adj most neki több zöld kaját (salátát, petrezselyemzöldet) sok vitaminra van szüksége.

Nekem nimfám van, már nagyon sok tojást tojt, de csak két fióka kelt ki. Sajnos mind a kettő elpusztult, az elsőt 1 nap után kilökte a házból, a másik 1 hónaposan döglött meg, fogalmam sincs mitől. Nagyon sajnáltam őket.

Neked azért sok sikert hozzá.

2010. dec. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
OK köszönöm a válaszod, persze teljesen tisztában vagyok vele, hogy nem biztos a fióka kikelése és felnevelése, csak nagyon izgatott lettem mert már nagyon vártam azt hogy legyen tojásuk. De ez nekem már egy jó jel, hogy alkalmasok egyáltalán a tojás rakásra is, úgy hogy ennek is nagyon örülök. Még várom a segítségeket.
2010. dec. 3. 15:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehetőleg ne zavard őket, most nyugalomra van szükségük.

Adj nekik szépiát, vagy összetört tojáshéjat(kifőzve->szalmonella ellen) ,mert a tojónak szüksége van mészre.

A tojások 3hét múlva kelnek ki(plussz-minusz néhány nap) Lágyeleséget kétnappal a kikelés előtt kezdj el adni nekik.

2010. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok rendben tojáshéjat csak vagy mehet vele a sárgája és a fehérje is? Persze 30 perc főzés után
2010. dec. 3. 19:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Tojássárgáját főzve adhatsz nekik, nem kell fél órát főzni, csak kemény legyen. Szerintem fehérjét ne adj neki.
2010. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!