Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a különbség a varjú és a...

Mi a különbség a varjú és a holló között?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dolmányos, kormos, és vetési varjakat különböztetünk meg.A dolmányos varjú szárnyfesztávolsága akár 1 m. is lehet!teste szürke, feje, szárnya és farka fekete.Facsoportokban, ritkás erdőkben, parkokban él. Tartós párkapcsolatban élnek.Költési idő márc-jún-ig tart.4-5 tojást raknak, ezek zöldes barna foltosak.Mindenevők, a dögöket is megeszik, ha nincs más.

A vetési varjú csőre karcsúbb, mint a dolmányos varjú csőre, az idősebb példányok csőrtöve fehéres.Tollazatuk fényesen csillog, gatyájuk csüdig ér.Szárnyfesztávolsága 90 cm.Nyílt mezőgazdasági területeken,víz közelében, télen azonban a városokban , falvakban is találkozhatunk vele.Áprilistól költenek.Rovarokkal, pockokkal, egerekkel, kukoricával táplálkoznak.

A holló szárnyfesztávolsága 120 cm, testhossza 64 cm.Norvégiától Egyiptomig találkozhatunk vele.A hímek már télen elkezdik násztáncukat.Már februárban elfoglalják a fészküket.Húsevő, cserebogarakat, pockokat, a tengerpartokon a hullámok által kivetett dögöket is elfogyasztják.Az uhun kívül egyetlen ellensége van, ,,,,az ember,,,,egyébként ő az aki a fényesen csillogó tárgyakat előszeretettel elcseni:)

Remélem tudtam segíteni.

2009. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Wow!

Köszi!

2009. jan. 20. 09:47
 3/9 anonim válasza:
24%
Igazi szakértő. Én azt hittem a holló és a varjú ugyanaz. :) Ma is tanultam vmit. Köszi.
2009. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
A holló az egy tipikus varjúféle,amiről a tudományos neve is árulkodik:Corvus corax . (Pl. a vetési varjúé:Corvus frugilegus).
2010. ápr. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
A SZARKA LOPJA EL A FÉNYES TÁRGYAKAT!
2010. jún. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a szarka? Nem csak a szarka lop. Én ezt olvastam a hollóról:


Hazai varjúféléink közt az első hely illeti meg s a varjú nemzetség szó szoros értelmében vett képviselője. A hollót nemzetségének tagjai közül nagysága, különösen hatalmas és magas csőre, meg erős lábai, továbbá az tünteti ki, hogy nyakának elülső részén a tollak jó hosszúra megnyúltak s többé-kevésbbé hegyesvégűek. Síma és fényes tollazata egyöntetű fekete, csak szivárványhártyája barna és a pelyhes fiataloké világosszürke. A Faroer-szigeteken némileg eltérő, gyakran fehérfoltos alfaj (C. corax varius Brünn.) helyettesíti. A spanyolországi holló (C. corax hispanius Hart. et Kleinschm.) kisebb- és rövidebbszárnyú.


A holló a nálunk honos varjúfajok közül a legóvatosabb. Szinte hihetetlen, hogy milyen elővigyázatos ez a madár. Csak akkor ereszkedik le, ha a vidéket előbb alaposan körülröpködte és semmi veszélyt sem vett észre. Ha az ember a fészkéhez közeledik, nyomban elhagyja és fiókáit is; bármennyire is csüng rajtuk, csak a legnagyobb elővigyázattal tér vissza hozzájuk.


Fészekből szedett hollófiak már rövid ideig tartó ápolás után nagyon megszelidülnek; még az öregen befogottak is beletörődnek a megváltozott viszonyokba. A holló értelmi képessége az emberrel való együttélés révén csodálatosan élesedik. Ez a madár úgy idomítható, akár a kutya, sőt állatra, emberre uszítható; a legnevetségesebb és mulattatóbb csínyeket követi el; folyton valami új dolog kitalálásán mesterkedik s minél jobban öregszik, annál jobban nyílik ki az esze, habár nem mindig a gazdája örömére. Nagyon könnyen megtanulja a házból való ki- és bejárást, sajnos azonban, a nagyobb szabadságra rendesen csakhamar méltatlanná válik, mert állandóan lopkod s a lopott holmit elrejti, a fiatal házi állatokat, csirkéket, libákat megöli, a mezítlábas embereket megcsípkedi, sőt olykor veszedelmessé is válhat, mert pajzánságát még gyermekeken is gyakorolja. Kitünően megtanul beszélni, ugat, mint a kutya, nevet mint az ember, búg mint a galamb stb.


Magyarországon a holló elterjedése igen sajátságos, azt lehet mondani, hogy egyrészt északról délfelé növekszik az állománya, másrészt keletről nyugat felé állandóan fogy, úgyhogy leggyakoribb Erdélyben, legritkább az északi Felföldön, gyakoribb az Alföld déli vidékein, mint pl. a Dunántúlon.

2011. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Tényleg 2-300 évig élnek a varjak/hollók? :OOOO
2012. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

1. nagyobb a mérete

2. csőre nagyobb és vaskosabb

3. farka ék alakúan kerekített

4. a torkán a bozontos, szakállszerű tollazat van

5. nem azt mondja hogy kár kár hanem klong klong

2012. febr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Ezt szűrtem le egy előző kérdezőnek adott válaszból.

A hollónak

1. nagyobb a mérete

2. csőre nagyobb és vaskosabb

3. farka ék alakúan kerekített

4. a torkán bozontos, szakállszerű tollazat van

5. A holló nem azt mondja hogy kár kár hanem klong klong

...

A fekete varjú télen ellepi a várost. Holló hol él M.o.-n?

2012. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!